Przeskocz do treści
Malarskie marzenia
Inne

Malarskie marzenia

Zapraszamy na wernisaż prac uczestników pracowni malarstwa dla dorosłych działającej w Dworku Białoprądnickim pod okiem Elżbiety Jaros – Wasilewskiej. Wydarzenie odbędzie się 16 września (piątek), godz. 18.00, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3. Wstęp wolny.

Pracownia malarstwa dla dorosłych w Dworku Białoprądnickim działa prężnie już blisko 20 lat. Uczestnicy mają na swoim koncie kilkanaście wystaw zbiorowych, indywidualnych oraz udział w licznych plenerach malarskich. Każdy z nich realizuje tu swoje twórcze marzenia.
W ciągu tych lat, przez pracownię przewijały się niezwykłe osobowości o różnych profesjach i zainteresowaniach. Zdarzają się pasjonaci, którzy działają także poza pracownią, rozwijając swój talent i osobowość artystyczną. Wiedzą oni, że aby uprawiać sztukę, trzeba mieć pasję w sercu i na nowo odkryć, dotknąć, zachwycić się tajemnicą jaką jest otaczający świat, a później zamknąć go w ramy obrazu.

Elżbieta Jaros-Wasilewska – artystka, rzeźbiarka, pedagog, animatorka kultury. W Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” od wielu lat prowadzi pracownie plastyczne dla dorosłych oraz autorski projekt dla osób niepełnosprawnych intelektualnie „Terapia przez sztukę”.