Przeskocz do treści
Masz głos!
Inne

Masz głos!

Ruszyło głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą do 6 lipca wybierać – spośród 152 zadań – najlepsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie.

To przedsięwzięcie pionierskie: jeszcze żaden samorząd nie realizował budżetu obywatelskiego na tak szeroką skalę. Ważne by w proces głosowania zaangażowało się jak najwięcej mieszkańców Małopolski, w tym środowiska kultury i twórcy: projekty powstaną dla nich, a zarówno budżet jak i propozycje mają potencjał.

Oferta jest naprawdę bogata: od zajęć ruchowych, przez projekty kulturalne, ekologiczne, edukacyjne, wspierające przedsiębiorczość, umożliwiające poprawę czy tworzenie infrastruktury po doposażanie placówek zdrowotnych.

Z projektami można zapoznać się, a następnie głosować na nie za pośrednictwem strony internetowej: www.bo.malopolska.pl . Głosować można uzyskać również osobiście w Urzędzie Marszałkowskim (ul. Racławicka 56), korespondencyjnie oraz w agendach zamiejscowych.

Szczegóły, w tym lista projektów dostępne są w załączniku pod artykułem.

Dodatkowe informacje: (12) 61 60 531, (12) 61 60 904, e- mail: bo@umwm.pl

Budżet Obywatelski