Przeskocz do treści
Memy Marty Frej
Inne

Memy Marty Frej

Jeszcze tylko do końca sierpnia w plenerze Dworku Białoprądnickiego można zobaczyć wystawę Marty Frej. Memy zdobyły olbrzymią popularność w sieci (ponad 100 tysięcy polubień na Facebooku!), a więc jeśli ktoś z Was ich jeszcze nie widział, koniecznie musi to nadrobić.

Marta Frej poprzez swoją twórczość niezwykle celnie i zabawnie komentuje otaczającą nas rzeczywistość, poruszając problemy społeczne i polityczne. Wymowne memy, przy użyciu obrazu i minimum słów trafiają w sedno wielu problemów i tematów owianych tabu, a także piętnują trapiące nasze społeczeństwo przywary.

Memy Frej są swoistym felietonem rysowanym, odważnym i pełnym poczucia humoru. W lekki sposób mówią o sprawach naprawdę ważnych.

Autorka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie w latach 2005 – 2009 pracowała jako asystentka w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego. Jest malarką, ilustratorką, animatorką kulturalną, prezeską Fundacji Kulturoholizm, współzałożycielką Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie, a także.. mamą Maćka. Została laureatką nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie.

Wystawa będzie dostępna w plenerze Dworku do końca sierpnia. Zapraszamy!

fb