Przeskocz do treści
Grafika rysunkowa. W centrum znajduje się leżąca, uśmiechnięta dziewczynka. Na uchu ma aparat słuchowy. Dookoła niej znajdują się chmurki komiksowe symbolizujące rozmowę. Na lewo od dziewczynki jest czerwona chmurka z białym serduszkiem. W lewym dolnym rogu znajduje się piktogram tłumaczenia migowego.
Inne

Miejsce Wrażliwe | Usłyszmy wrażliwość (z tłumaczem PJM)

Zapraszamy do Miejsca Wrażliwego, czyli przestrzeni uczącej wrażliwości na świat. Już wiemy, czym jest lęk, strach i ciekawość. Tym razem podczas spotkania przybliżymy dzieciom świat osób ze szczególnymi potrzebami. Zapraszamy na warsztat pełen emocji!

Niedziela, 21 maja 2023, godz. 16.00

Wstęp wolny

Na wydarzeniu będzie obecny tłumacz PJM.

Miejsce wrażliwe

W Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” powstało nowe miejsce – Miejsce Wrażliwe, uczące wrażliwości na świat. To projekt skierowany do dzieci 6+, którego celem jest oswajanie inności i niwelowanie dystansu jaki niewiedza i lęk mogą w nas wywoływać. To także przestrzeń do spotkań z emocjami, opartych na losach książkowych bohaterów. Postaramy się lepiej zrozumieć nasze emocje oraz poznamy wartości ważne w życiu każdego człowieka. Odkryjemy też, jak ważne jest akceptowanie siebie.

Warsztat 5: Usłyszmy wrażliwość

Wrażliwość ma przeróżne kolory emocji. Dla jednych jest czułością, a dla innych drażliwością. Czym jest dla mamy kotka Dyzia, który nie słyszał świata? A czym dla Księżniczki Mimozy, szukającej ciszy i spokoju w ogrodzie pełnym kolorowych i radosnych kwiatów? Zapraszamy na warsztat, podczas którego popatrzymy na siebie i świat z wrażliwością.

Prowadzenie: Anna Machacz, Wydawnictwo Wrażlive

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 6 do 10 lat.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez FORMULARZ

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA

Obecność tłumacza PJM na wydarzeniu została zapewniona ze środków przedsięwzięcia grantowego KBB/205/2022 pn „Dostępny Dworek” w ramach projektu „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, nr projektu POWR.04.03-00-00-0071/20, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.