Przeskocz do treści
Mistrzowie fortepianu
Inne

Mistrzowie fortepianu

Miłośników fortepianowego brzmienia już wkrótce czeka nie lada gratka: 18 października o godzinie 19.00 koncertem niezwykłego duetu rozpocznie się VII Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa organizowany przez Stowarzyszenie Piano Classic. Zapraszamy do Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Podczas festiwalowych koncertów (18 – 25 października), mistrzów fortepianu usłyszymy w czterech miejscach: w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej (ul. św. Tomasza 43), w Willi Decjusza (ul. 28 lipca 1943 17a) oraz w Auli Florianka (Basztowa 8).

W Dworku wystąpi słynny duet: Carles Lama i Sofia Cabruja. To jedni z najbardziej znanych muzyków fortepianowych w Europie, stanowiący wzór talentu w świecie klasycznego brzmienia. Cenieni są zarówno przez publiczność jak i krytyków za niezwykłą zdolność wzruszania słuchaczy. Duet wykazuje spektakularną synchronizację i bardzo rzadkie, wzajemne zrozumienie. Krytycy chwalą ich za błyskotliwą technikę, pasję, niezrównaną jakość dźwięku oraz wielką elegancję. Dzięki dogłębnej znajomości wszystkich gatunków muzycznych, Carles i Sofia opracowali unikalny styl interpretacji repertuaru na cztery ręce. Stosują szeroką paletę barw orkiestrowych, które wydobywają z instrumentu naturalnym frazowaniem, imponująco śpiewnym dźwiękiem oraz doskonałym wyczuciem harmonii.

Regularnie występują w najważniejszych miastach świata z recitalami na cztery ręce lub z towarzyszeniem orkiestr. Ich repertuar począwszy od Bacha, aż po utwory XXI wieku, zawiera wszystkie najważniejsze kompozycje wraz z najbardziej błyskotliwymi i wymagającymi utworami.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest pod adresem: www.festiwalpianistyczny.pl oraz www.cracowpianofestival.com

Sala Kominkowa
Wstęp wolny