Przeskocz do treści
Młody Kwintet
Inne

Młody Kwintet

W ramach kolejnej Sceny dla Młodych wystąpi Kwintet Dęty z Krakowa. Zapowiada się wspaniały repertuar od epoki klasycyzmu przez muzykę współczesną po aranżacje rozrywkowych przebojów. Zapraszamy 23 lutego o godz.18.00, Sala Kominkowa, wstęp wolny.

Formację tworzą wybitnie uzdolnieni, młodzi instrumentaliści: Monika Frątczak – flet, Damian Świst – obój, Tomasz Sowa- klarnet, Małgorzata Wygoda – Fagot, Kinga Lupa – waltornia.

Każdy z nich jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów w kategorii solowej. Ponadto występy w tak znamienitych salach jak Musicverein w Wiedniu, Royal Albert Hall w Londynie, Tonhalle w Zurychu, Shanghai Symphony Hall w Shanghaiu czy Beijing Concert Hall w Pekinie potwierdzają kunszt wykonawczy muzyków.

Kwintet powstał z chęci wspólnego muzykowania, podobnych doświadczeń i postrzegania muzyki, a przede wszystkim z przyjaźni, którą słychać już od pierwszych dźwięków.

Zespół może pochwalić się ogromnymi sukcesami jakimi są: zdobycie pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Jaworze (listopad 2015) oraz pierwszego miejsca w konkursie London International Music Competition – Melos.

Repertuar zespołu jest bardzo szeroki, od epoki klasycyzmu przez muzykę współczesną, po wspaniałe aranżacje rozrywkowych przebojów. Dzięki tak szerokiemu spektrum potrafią oczarować muzyką każdy rodzaj publiczności.


SCENA DLA MŁODYCH to projekt skierowany do utalentowanych, młodych adeptów sztuki muzycznej – uczniów, studentów i absolwentów wyższych szkól muzycznych, stwarzający możliwość prezentacji swoich umiejętności szerszej publiczności. Miłośników młodego, świeżego spojrzenia na muzykę klasyczną i nie tylko zapraszamy do udziału w koncertach.

Chcesz u nas zagrać? Skontaktuj się z nami telefonicznie: 12 420 49 52 lub mailowo: dorota.trembecka@dworek.eu