Przeskocz do treści
Młodzi na scenie
Inne

Młodzi na scenie

Prawdziwa gratka dla miłośników młodego, świeżego spojrzenia na muzykę klasyczną i nie tylko. W ramach „Sceny dla młodych” 5 kwietnia (wtorek) o godz. 18:30 usłyszymy utwory Lallieta, Eissa i Hochheimera na obój, fagot i fortepian. Wstęp wolny, Sala Kominkowa.

Wystąpią:
Dawid Szot – obój
Paweł Petkowicz – fagot
Damian Pięta – fortepian

Całość pod okiem dr Pawła Soleckiego.

W programie:
– Theodore Lalliet- Terzetto op.22 na obój, fagot i fortepian
– Norman Weiss- 6 bagatel na obój, fagot i fortepian
– Heinrich Hochheimer- Karnawał Wenecki op.7 na obój, fagot i fortepian

Dawid Szot – Student II roku studiów magisterskich w klasie oboju prof. Jerzego Kotyczki i asystenta Maksymiliana Lipienia. Uczestniczył wielu kursach i warsztatach obojowych. Jest również laureatem ogólnopolskich przesłuchań dla szkół muzycznych II st. Koncertuje kameralnie jak i w różnych projektach orkiestrowych.

Paweł Petkowicz – Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (2015 r.) w klasie fagotu dr hab. Wojciecha Turka. Uczestniczył w kilku konkursach dla szkół muzycznych II st., a jako student w międzynarodowym konkursie zespołów kameralnych we Włoszech (Chieri). Brał czynny udział w kursach mistrzowskich i warsztatach muzycznych. Jest założycielem i członkiem zespołu Reediano Trio z którym koncertuje kameralnie.

Damian Pięta – pianista, dyrygent chóralny, pedagog, student Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej. Jestem akompaniatorem baletu Opery Krakowskiej, a od 2014 r. oraz członkiem chóru kameralnego Parafraza, z którym w 2015 r. zdobył „Srebrna strunę” na ogólnopolskim konkursie chórów w Niepołomicach.Jest laureatem II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „III Wiosenne Spotkania Przy Fortepianie” w Krakowie w 2014r. (kategoria: duet) oraz w tym samym roku otrzymał wyróżnienie na Konkursie Pianistycznym o zasięgu międzynarodowym “Studentska Umelecka Cinnost” w Rużomberoku (Słowacja), kategoria: solo.


SCENA DLA MŁODYCH to projekt skierowany do utalentowanych, młodych adeptów sztuki muzycznej – uczniów, studentów i absolwentów wyższych szkól muzycznych, stwarzający możliwość prezentacji swoich umiejętności szerszej publiczności. Miłośników młodego, świeżego spojrzenia na muzykę klasyczną i nie tylko zapraszamy do udziału w koncertach.
Chcesz u nas zagrać? Skontaktuj się z nami telefonicznie: 12 420 49 52 lub mailowo: dorota.trembecka@dworek.eu