Przeskocz do treści
kobieta na tle wysokich gór pokrytych śniegiem
Inne

Monika Witkowska pierwszą gościnią Kolosowych spotkań w Dworku w 2023


K2 to szczyt marzeń wielu wspinaczy wysokogórskich, ale niewielu zdołało tam dotrzeć. Udało się to Monice Witkowskiej. To właśnie z nią rozpoczniemy cykl Kolosowych spotkań w Dworku w 2023. Zapraszamy do Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” 14 stycznia 2023 r. o 17.00, gdzie nasza himalaistka opowie o przeżyciach z wejścia na K2.

K2 to druga góra świata i najtrudniejszy z ośmiotysięczników, prawdziwe wyzwanie dla najlepszych himalaistów. 36 lat temu stanęła na nim pierwsza kobieta świata Wanda Rutkiewicz, w 2022 roku Monika Witkowska wspięła się na ten szczyt jako druga Polka.

Monika Witkowska

Monika Witkowska – zdobywczyni 4 ośmiotysięczników, Korony Ziemi i wielu innych szczytów. Jedyna osoba na świecie, która ma w swoim dorobku Mt. Everest i K2, jak i ich żeglarskie odpowiedniki (opłynięcie przylądka Horn oraz arktyczną trasę płn.-zach. z Grenlandii do Alaski). Jako pierwsza opłynęła również arktyczną Czukotkę. Podróżniczka, która zwiedziła z plecakiem ponad 180 państw. Autorka kilkunastu książek górskich, żeglarskich i podróżniczych.