Przeskocz do treści
Mówione kolorem, wypełnione intymnością
Inne

Mówione kolorem, wypełnione intymnością

Od soboty w Dworku będzie można oglądać wystawę obrazów Grażyny Fijałkowskiej, zatytułowaną „Mój ogród”. To cykl niezwykle barwnych obrazów, wykonanych techniką pasteli, które cechuje duża wrażliwość artystyczna autorki. Patrząc na nie, trudno nie przywołać w myślach dzieł Stanisława Wyspiańskiego.

Kim jest autorka obrazów? Grażyna Fijałkowska nie ma wykształcenia plastycznego, ale malowanie i rysowanie zawsze było ważną częścią jej życia. Gdy wiosną świat budzi się do życia, ona całkowicie oddaje się twórczej pasji.

„Wstaję o czwartej rano, gdy cały dom jeszcze śpi, włączam program informacyjny, robię sobie kawę z mlekiem, wyciągam duży karton papieru i pudło z pastelami, i zaczynam swoją przygodę z następnym obrazem. Mimo, że maluję głównie kwiaty, motyle, ptaki, zwierzęta, to moje prace zawierają również przekaz tego, co czuję i co dla mnie jest najważniejsze. To zachwyt nad przyrodą i jej wspaniałymi barwami, szacunek dla każdej osoby i każdej żywej istoty, radość życia, pogoda ducha, optymizm, wewnętrzny spokój, cierpliwość i upór, oraz olbrzymie poczucie wolności – mówi Grażyna Fijałkowska.

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 25 października, o godz. 17.00.

Sala Złota
Wstęp wolny