Przeskocz do treści
Muzeum po sąsiedzku - Prądnik Biały | wystawa plenerowa
Inne

Muzeum po sąsiedzku – Prądnik Biały | wystawa plenerowa

Wystawa jest okazją do zastanowienia się nad tym, czy istnieje tożsamość prądniczan i czy bogata historia tej przestrzeni jest wystarczającym spoiwem dla tworzenia współczesnej wspólnoty lokalnej?

Wystawa adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Prądnika, ale także do młodzieży szkolnej i nauczycieli, osób zainteresowanych przeszłością, teraźniejszością i przyszłością miasta, naukowców, twórców kultury oraz turystów chcących dokładniej poznać historię Krakowa.

Wystawa będzie dostępna na terenie zielonej przestrzeni Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w dniach 30 lipca – 5 września 2021 r. przy ul. Papierniczej 2 w Krakowie.

Na planszach omawiamy zagadnienia związane z przestrzenią geograficzną dzisiejszej Dzielnicy IV, a także dzieje miejscowości znajdujących się na jej terenie ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych wydarzeń i procesów historycznych. Osobno przedstawiamy fenomen, jakim był chleb prądnicki. Oprócz tematów związanych z historią samej osady, chcemy się skupić na teraźniejszości Prądnika Białego – na namyśle nad współczesną tożsamością mieszkańców dzielnicy. Czy historia osady, która nadała nazwę temu obszarowi, jest wystarczającym spoiwem dla współczesnej społeczności, zarówno dla zasiedziałych mieszkańców dawnych osad, jak i mieszkańców nowych osiedli?

Organizatorzy:
Muzeum Krakowa
Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych.