Przeskocz do treści
Muzyka dla smyka
Inne

Muzyka dla smyka

Zapraszamy do Dworku na kolejne spotkanie Klubu Mam Mamaton. Porozmawiamy o tym, jak ważna jest muzyka w rozwoju dziecka. Naszym gościem będzie Anna Weber, kompozytorka, autorka bloga Familovedrum oraz propagatorka pionierskiego programu Music Together. Powtórzymy również naszą akcję wymiankową.

Dlaczego warto umuzykalniać dziecko? Kiedy jest na to najlepsza pora i czy każdy maluch ma talent muzyczny? Jaka jest rola rodzica w edukacji muzycznej dziecka? Wspólnie będziemy poszukiwać odpowiedzi, czerpiąc z doświadczenia Anny Weber. Nasz gość udowodni, że nie trzeba być muzykiem, by żyć w „muzycznej rodzinie” i spróbuje zachęcić Was, byście na nowo zdefiniowały swoją tożsamość w tym obszarze.

Wspólnym rozmowom towarzyszyć będzie część warsztatowa, w której we fragmentach korzystać będziemy z amerykańskiego programu Music Together, opartego na licznych badaniach. Od wielu lat udowadnia on swoją skuteczność w rozwijaniu wrodzonych zdolności muzycznych dziecka.

Na nasze spotkanie zabierzcie również niepotrzebne już ciuszki – dziecka i własne, oraz inne drobiazgi, które niekomercyjnie będzie można wymienić na coś „nowego”.

Ogródek Dziecięcy (w razie niepogody Zajazd Kościuszkowski)
Wstęp wolny