Przeskocz do treści
Muzyka rozrywkowa
Inne

Muzyka rozrywkowa

Pod okiem fachowców u nas rodzą się prawdziwe talenty! Nie wierzycie? Zapraszamy na koncert uczestniczek dworkowego studia wokalnego Blanki Dembosz. Zdolne kursantki zaśpiewają największe przeboje muzyki rozrywkowej. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 26 stycznia o godz. 19.00 w Sali Kominkowej (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

Wystąpią:
Julia Biłko
Aleksandra Stojak
Monika Początek
Martyna Mosio
Izabela Wasylik

Przy fortepianie: Łukasz Laxy

Kurs pod okiem Blanki Dembosz to profesjonalne zajęcia z emisji głosu, połączone z elementami aktorstwa, interpretacją sceniczną oraz z przyjemnie podaną teorią (czytanie nut głosem, elementy harmonii i kształcenia słuchu). Zajęcia odbywają się indywidualnie oraz grupowo. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poznać swój głos, dla tych co boją się śpiewać publicznie, ale w skrytości o tym marzą oraz dla tych, którzy po prostu lubią wyrażać siebie śpiewem.

Informacje o zapisach dostępne są w zakładce „Zajęcia stałe”.

Blanka Dembosz, prowadząca od kilku lat kurs wokalny w Dworku Białoprądnickim, ukończyła m.in. śpiew solowy w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ewy Wdowickiej. W latach 2006 – 2010 znajdowała się pod stałą opieką wokalną Roberta Nakonecznego. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich m.in pod kierunkiem prof. Charlotte Lehmann. Jest laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti 2009 (Vrable, Słowacja). Posiada w repertuarze muzykę różnych epok, od baroku po utwory współczesne. Dokonuje prawykonań utworów polskich kompozytorów oraz polskich prawykonań dzieł kompozytorów zagranicznych. Brała udział w Festiwalu Poznańska Wiosna (polskie prawykonanie utworu Dykyrion Juliety Szewach) w Festiwalu Muzyki Improwizowanej FRIV w Poznaniu oraz w festiwalu Soundscreen w Bydgoszczy. Występowała m.in. z Orkiestrą Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej i zespołem muzyki improwizowanej KakofoNIKT.