Przeskocz do treści
Muzyka Świata
Inne

Muzyka Świata

Tym razem w ramach Muzyki Świata będziecie mogli posłuchać zespołu Nivel – kwartetu instrumentalnego, specjalizującego się we własnych interpretacjach opartych o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński i amerykański, w stylach takich jak tango, gypsy swing, jazz i musette. Zapraszamy 5 kwietnia o godz. 18.00 – Sala Kominkowa. Wstęp wolny.
Muzycy z zespołu Nivel czerpią w dużym stopniu z dorobku wielkich kompozytorów światowej sławy takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Vincente Amino oraz Otto Eckleman. Każdy z nich, na co dzień „robi swoje”, czyli gra własny, ulubiony repertuar, a trzeba wiedzieć, że mają w sercu inny rodzaj muzyki.
Każdy muzyk zespołu NIVEL wkłada we wspólne granie inny styl, inny temperament, a mieszanka tego wszystkiego jest naprawdę imponująca. Jak muzycy sami przyznają, coś jest w muzyce świata, że fascynuje, inspiruje i bardzo wciąga, zarówno jej odtwórców, jak i słuchaczy. Zespół nieustannie pracuje nad własnym autorskim repertuarem, który będzie podsumowaniem wielogodzinnych prób i ukaże się wkrótce na pierwszej płycie zespołu.
Trzon zespołu stanowi czwórka śląskich muzyków związana z zespołami: Cocotier, Acoustic Travel Band, kwartetu Altra Volta oraz Teatrem „A” z Gliwic
Liczne osiągnięcia oraz współpraca z wieloma innymi znanymi artystami ukształtowały rozpoznawalną markę muzyków. Za sprawą wielu zagranych koncertów począwszy od największych sal koncertowych poprzez występy zamknięte dla firm aż po małe klubowe sceny zapewniły zespołowi NIVEL stałą publiczność. Muzycy posiadają ogromne doświadczenie, które jest w stanie zapewnić słuchaczowi odbiór i zabawę najwyższej jakości.
Skład:
Konrad Merta – akordeon
Jacek Dzwonowski – skrzypce
Arkadiusz Dec – gitara
Mateusz Gremlowski – bas/kontrabas
Strona zespołu:
http://www.nivelmusic.pl
https://www.facebook.com/zespolnivel