Przeskocz do treści
Na Antarktydzie
Inne

Na Antarktydzie

Po przerwie do Dworku Białoprądnickiego powracają slajdowiska „Pociąg do podróży”! Na najbliższym spotkaniu, w czwartek 26 października o 19.00, zapraszamy na relację z rejsu po antarktycznych wodach.

W styczniu 2017, po roku przygotowań, 12-osobowa załoga jachtu żaglowego „Nashachata II” wypłynęła z miejscowości Ushuaia w południowej Argentynie ku Antarktydzie… Przed nami bardzo interesująca relacja Franka Bukowskiego z miesięcznego rejsu, pełna bliskich spotkań z tamtejszą fauną (od pingwinów po wieloryby) i lodem we wszelkich możliwych formach.

Prelegent sam o sobie:

Nazywam się Franek Bukowski, mieszkam w Krakowie, choć wychowałem się na Pomorzu Zachodnim. Moją pasją jest żeglarstwo, którym zaraziłem się od mojego ojca, Tomka. I to właśnie z nim kilka lat temu wziąłem udział w swoim pierwszym poważnym rejsie – na arktyczny archipelag Spitsbergen, 1200 km od Bieguna Północnego. Po „odhaczeniu” Arktyki, narodził się pomysł zobaczenia przeciwległej zamarzniętej krainy – Antarktydy. Przedsięwzięcie to było diablo trudniejsze ze względu na odległość i koszta. Jednak po roku przygotowań i tygodniach spędzonych na krańcu świata, wyprawa zakończyła się pełnym sukcesem – a opowieścią o niej, chciałbym podzielić się na spotkaniu.

PIWNICE
Wstęp wolny

fbDołącz do nas na facebooku i zaproś przyjaciół!


POCIĄG DO PODRÓŻY
Uwielbiasz poznawać świat i odkrywać nowe miejsca? Szukasz wskazówek przydatnych w drodze? A może podróże są Twoim marzeniem, które pozostaje w strefie planów? Zapraszamy na spotkania z ludźmi takimi jak Ty! Samolotem? Autostopem? Pieszo? Nieważne! Byle przed siebie! Tak tworzą się niezwykłe wspomnienia z podróży, którymi dzielą się z nami prelegenci.
Chcecie opowiedzieć o swoich przygodach? Napiszcie! magdalena.ochocka@dworek.eu