Przeskocz do treści
Na płótnie życia
Inne

Na płótnie życia

Zapraszamy na kolejny Salon Poetycki Beaty Anny Symołon. 21 marca (poniedziałek) o godz. 18.00 gościem spotkania będzie Bogusław Nowaliński. Wstęp wolny, Piwnice Dworku.

Bogusław Nowaliński – poeta i malarz – urodził się w Rzeszowie, ale od ponad ćwierć wieku jest mieszkańcem Krakowa. Wydał tomiki poezji: Kropla rosy. Rymy o miłości (2008), Strofy o Krakowie (2009), Retrospekcja i zaduma (2011 i 2014), Słowo wszystkiego nie opisze (2011), Jak w kalejdoskopie (2012), Raduj się dziś, Krakowie. Rzecz o św. Jadwidze Królowej wierszem (2015). Należy do Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego oraz do Bronowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelakich w Krakowie. Odznaczony został medalem „Honoris Gratia” za zasługi na rzecz Krakowa i jego mieszkańców.

Oprawa muzyczna: Barbara Leśniak

Prowadzenie: Beata Anna Symołon


Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon (SABAS) gości poetów, pisarzy i krytyków, malarzy, grafików, muzyków i wokalistów, aktorów. Integruje różne środowiska twórcze poprzez dążenie do synkretyzmu prezentowanych utworów i prac. Spotkaniom z autorami towarzyszy muzyka na żywo, recytacje tekstów przez zaproszonych aktorów bądź fotografie. Klimatyczne wieczory w piwnicach Dworku to zawsze spotkania niezwykłe.