Przeskocz do treści
New Bone
Inne

New Bone

Niezwykłą jakość artystyczną muzyki w niedzielne popołudnie zaprezentuje kwintet jazzowy New Bone. Ogromna siła aranżacji, perfekcyjne wykonanie, mistrzowskie łączenie ‘starego’ z ‘nowym’. Ich koncertu posłuchamy w kolejne niedzielne popołudnie „Muzycznej Altany”. 5 sierpnia, godz. 18.00, plener.

Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka, który jest również autorem większości kompozycji. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju.

Kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków występuje w składzie:

Tomasz Kudyk – trumpet, flugelhorn

Bartłomiej Prucnal – alto sax

Dominik Wania – piano

Maciej Adamczak – double bass

Dawid Fortuna – drums

To będzie swoista uczta dla uszu.

„Kwintet gra wybornie. Bębny i bas swingują równo i razem, pianista udowadnia po raz kolejny swoją najwyższą, światową klasę, a frontmani radzą sobie z arcytrudnym materiałem tak świetnie, że słuchacz nie domyśla się nawet, z jak trudnym zadaniem przyszło im się zmierzyć. (…) To na wskroś nowoczesny i doskonale zagrany jazz.” Piotr Baron

Zapraszamy na kolejny niedzielny koncert w ramach Muzycznej Altany.

5 sierpnia (niedziela), godzina 18.00

Plener Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki