Przeskocz do treści
Tańcem przez świat. Noc tańca 2022
Inne

Tańcem przez świat. Noc tańca 2022

18 czerwca 2022 r. odbędzie się w Krakowie po raz czwarty Noc Tańca, tym razem pod hasłem Tańcem przez świat.

Po ponad 2 latach zmagań z pandemią wielu z nas tęskni za życiem towarzyskim i uczestnictwem w inicjatywach kulturalnych. Krakowska Noc Tańca to świetna propozycja łącząca jedno i drugie. Taniec to jedna z najstarszych sztuk, nierozerwalnie związana z ważnymi etapami w życiu człowieka, z wyrażaniem emocji. Tańcem można opowiadać różne historie, wyrażać kunszt artystyczny, a jednocześnie nie jest to dziedzina zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalistów. Taniec to znakomita forma rozrywki, umożliwiająca przyjemne spędzenie wolnego czasu, sposób na odreagowanie stresu i zachowanie dobrej kondycji.

W tym roku planowane są dwie sceny plenerowe (Rynek Podgórski i Dworek Białoprądnicki), na których pokażemy tańce z różnych stron świata. Projekty taneczne będą prezentowane również w wybranych salach widowiskowych. W programie Nocy, oprócz pokazów, znajdą się także wykłady, warsztaty i otwarte potańcówki. Chcemy pokazać bogactwo sztuki tanecznej w jej najróżniejszych odsłonach.

Zapraszamy do składania propozycji i współtworzenia z nami programu Nocy Tańca 2022!

Propozycja powinna zawierać:

1. Informację o wykonawcy/zespole, wskazanie osoby do kontaktu ze strony zespołu (telefon, e-mail).

2. Krótki opis proponowanego przedsięwzięcia (w tym ilość osób występujących, czas trwania).

3. Wskazanie miejsca realizacji przedsięwzięcia (wybrana scena plenerowa lub sala koncertowa/widowiskowa/warsztatowa, itp.).

4. Ewentualne koszty związane z realizacją proponowanego przedsięwzięcia oraz oczekiwane wsparcie finansowe ze strony Miasta.

Propozycje projektów można zgłaszać pod adresem: kd.umk@um.krakow.pl z dopiskiem „Noc Tańca 2022” lub w siedzibie Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Wielopole 17a, w terminie do 30 marca 2022.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod tel. 12 61 61 916 oraz na stronie BIP-u.