Przeskocz do treści
Nordtrip
Inne

Nordtrip

Podczas ostatniego przed wakacjami „Pociągu do podróży” poznamy Norwegię od strony wody, poszukamy trolli i razem z Kasią Pustelny-Szewczyk i Markiem Szewczykiem odkryjemy białe miasteczka Riwiery Sørlandet. Zapraszamy 8 czerwca (czwartek) o godz. 18.00.

Zabierzemy Was na wycieczkę po południowej części Norwegii – tam gdzie nie docierają rzesze turystów, a sami Norwegowie radośnie spędzają urlopy. Co powiecie na poznawanie Norwegii od strony wody? Odkryjemy białe miasteczka Riwiery Sørlandet – Tvedestrand, Arendal i Grimstad, archipelag wysp Lyngor i malutkie Gjeving, nieoficjalnie nazywane małą Wenecją Północy. Pokarzemy niesamowite kotły erozyjne Jettegrytene oraz słynną skałę Preikestolen. Na spotkaniu dowiesz się czy Norwegia to faktycznie bardzo drogi kraj i jak przyjemnie spędzić tam urlop.

Gośćmi spotkania będą Kasia i Marek z Kasai.eu 🙂

Kasia Pustelny-Szewczyk – matka i żona uzależniona od podróżowania. Zawodowo spełnia się jako audiolog. Nie potrafi zasnąć spokojnie, jeśli nie ma kupionego biletu na kolejną podróż. Do historii przeszło hasło rzucone lata temu w pociągu, w drodze do Brukseli: „Marku, jedźmy gdzieś!”. Ulubiony moment podróży, to otwieranie drzwi domu po powrocie z drugiego końca świata, bo, jak sama często powtarza, jest mimo wszystko domatorką i podróżuje by się nieustająco utwierdzać w tym przekonaniu.

Marek Szewczyk – ojciec, mąż, podróżnik, kucharz i programista… a z wykształcenia fizyk i astronom. W tej właśnie kolejności, bo jest przekonany, że to nie dyplomy, uczelnie i miejsca pracy definiują człowieka. Pytania o sens życia przestał zadawać gdy w czerwcu 2012 roku pojawiła się na świecie córka Malwina, kompletna odpowiedź na wszelkie pytania egzystencjalne. Ulubiony moment podróży, to chwila gdy samolot odrywa się od ziemi, gdzieś w tyle zostają troski dnia codziennego i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Sala teatralna
wstęp wolny