Przeskocz do treści
O cyberprzemocy
Inne

O cyberprzemocy

Pułapki czyhają na dzieci nie tylko na ulicy, ale też w sieci. Na najbliższym spotkaniu w ramach „Akademii Barbakusa” Straż Miejska podpowie najmłodszym i ich rodzicom jak bezpiecznie korzystać z internetu. Zajęcia odbędą się 20 lutego o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Raz w miesiącu w Dworku odbywa się „Akademia Barbakusa” – cykl edukacyjnych zajęć, podczas których dzieci uczą się m.in. jak unikać rozmaitych zagrożeń np. jak pokonywać bezpiecznie drogę do szkoły, dlaczego i jak nosić odblaski oraz jak zachowywać się w kontaktach z psem, by uniknąć przykrych niespodzianek. Pomocą naukową są atrakcyjne książeczki, kolorowanki, naklejki odblaskowe, zawieszki i smycze. Zajęcia prowadzą funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Najbliższe spotkanie pod hasłem „Cyberprzemoc” przybliży zasady umożliwiające bezpieczne korzystanie z internetu. Część warsztatowa pozwoli najmłodszym przećwiczyć zdobytą wiedzę.

Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, do czerwca 2016. Zajęcia są częścią obchodów XXV – lecia Straży Miejskiej.

ZGŁOSZENIA: akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

DODATKOWE INFORMACJE: tel. 12 68 82 117