Przeskocz do treści
O, kurka Kulturka!
Inne

O, kurka Kulturka!

Od jesieni każdą niedzielę w Dworku rezerwujemy dla dzieci i rodziców! W ramach nowego cyklu „O, kurka Kulturka!”, organizowane będą spektakle teatralne, koncerty i zabawy muzyczne, spotkania podróżnicze i warsztaty kreatywne, nastawione na wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. A wszystko to – zawsze o godz.16.00!

7 października 2018r. godz. 16.00 – Oko w oko z wężem

Podczas niezwykłego spotkania z przyrodą będziemy mieli okazję na żywo poznać niesamowite sssssyczące stworzenia, m.in. boa dusiciela, pytona dywanowego, lancetogłowa meksykańskiego, czy węże zbożowe. Będziemy mogli również dotknąć wylinki węży czy grzechotki grzechotnika.
Spośród 7984 gatunków gadów obecnie występujących, w Polsce w warunkach naturalnych żyje zaledwie 10. Dzieci dowiedzą się jakie reakcje z naszej strony odbierane są przez węże jako zagrożenie ich życia i w jaki sposób odpowiadają na nie. Podpowiemy jak zachować się, gdy spotkamy „zdenerwowanego” lub wystraszonego gada. Spotkanie przeprowadzimy w formie zabawy podczas której m.in. odpowiemy na pytania: który wąż jest największy/najmniejszy/najsilniejszy/najodważniejszy/najbardziej płochliwy, gdzie mieszkają, czym się żywią, czy mają zapach, czy możemy je usłyszeć i czy wąż “zrzuca skórę”.
Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat

Miejsce: Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)
Bilet: 10 zł/ osoba (dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku)

14 października 2018r. godz.16.OO – Dookoła świata – Francja

Rodzinne warsztaty kreatywne zaprowadzą nas do krainy dumnej wieży Eiffle’a, pysznych serów i paryskiego szyku. Spotkamy tam też braci Lumiere, konstruktorów magicznej latarni, czyli kinematografu! I wiecie co? Sami dowiemy się jak go zrobić! Będziemy się twórczo bawić, pracować artystycznie i podróżować po świecie niczym nieskrępowanej wyobraźni!
Warsztaty dla dzieci w wieku 5–10 lat.

Miejsce: Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)
Bilet: 10 zł/ osoba (dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku)

21 października 2018r. godzina 16.00 – O czym marzą drzewa

„… podobno był tu kiedyś wielki zielony las i nas – drzew było dużo, a teraz zostaliśmy tylko my …”.
Świat dawniej był piękniejszy. Czyste rzeki, dużo drzew i świeże powietrze. Niestety przez zanieczyszczenia, tony śmieci i ocieplenie klimatu przyroda obumiera. Stare drzewo, które przez lata swojego życia było świadkiem nieodpowiedzialnych i niszczycielskich działań ludzi boi się, że nie ma już ratunku. Ale pojawia się ktoś jeszcze! Ala – wesoła pierwszoklasistka. Razem z młodym drzewkiem – bukiem Jasiem wierzą, że los może się odwrócić. Trzeba tylko się bardzo postarać i przekonać wszystkich jak dużo ludzkość może stracić zaniedbując przyrodę.
Czy uda się naszym bohaterom ta trudna misja? Na szczęście nasi bohaterowie mogą liczyć na drogich widzów i zapewne niejeden raz poproszą dzieci o pomoc. Spektakl ma formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Są tutaj konkursy, piosenki, barwne kostiumy oraz… oczywiście, mnóstwo śmiechu.
Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Kowalczyk
Występują: Małgorzata Heretyk, Jakub Zajda, Zbigniew Franczyk.
Spektakl dla dzieci w wieku 4-10 lat

Miejsce: Sala teatralna (ul. Papiernicza 2)
Bilet: 10 zł/ osoba (dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku)

28 października 2018r. – godzina 16.OO – Zabawmy się w teatr!

Rodzinne warsztaty teatralne wprowadzą nas w magiczny, niezwykle barwny świat teatru lalek. Poznamy kukiełki, marionetki, pacynki, stworzymy swoje własne i zamienimy się w aktorów Celem zajęć jest rozbudzenie dziecięcej wyobraźni, wywoływanie przeżyć emocjonalnych i estetycznych. Dzieci zdobywają ogólną wiedzę o teatrze i pracy aktorów, poznają terminy związane ze światem sztuki: scena, aktor, kurtyna, kostiumy, muzyka, scenografia, reżyser.. Zajęcia z elementami ćwiczeń logopedycznych.
Warsztaty dla dzieci w wieku 4–7 lat

Miejsce: Sala teatralna (ul. Papiernicza 2)
Bilet: 10 zł/ osoba (dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku)