Przeskocz do treści
czarna plansza pokryta kwadratowymi literami układającymi się w napis
Muzyka

ODKRYWKA 2024 – Daj się odkryć!

cykliczne

Grasz w zespole? Tworzysz autorską muzykę i szukasz okazji do zagrania jej na żywo? Chcesz wyprodukować singiel? Ten przegląd jest dla Ciebie! Zgłoś się, zagraj letni koncert na naszej plenerowej scenie i daj się poznać krakowskiej publiczności. Zgłoszenia do przeglądu muzycznego ODKRYWKA można nadsyłać do 5 czerwca 2024 roku.

O co chodzi?

Odkrywka 2024 to przegląd muzyczny skierowany do zespołów z Krakowa i okolic, które nie wydały jeszcze długogrającego albumu (tzw. LP). Organizuje go Dworek Białoprądnicki we współpracy z radiem JazzKultura. Celem imprezy jest zaprezentowanie publiczności nowości na krakowskiej scenie – jej różnorodności i jakości oraz wsparcie debiutujących artystów w dotarciu do większego grona odbiorców.

Wzięcie udziału w przeglądzie jest też okazją do profesjonalnego zarejestrowania audio z koncertu. Dla artystów, którzy okażą najwyższy poziom merytoryczny, artystyczny, techniczny i wykonawczy przewidujemy nagrody.

Co musisz wiedzieć?

  1. Przegląd ma formę cotygodniowych, piątkowych koncertów na plenerowej scenie w Dworku Białoprądnickim w okresie letnim (lipiec-sierpień). Zespół jest zobowiązany do bezpłatnego wykonania przynajmniej 60-minutowego występu z autorskim repertuarem.
  2. Spośród występujących zespołów jury powołane przez organizatora wyłoni laureatów i rozdysponuje nagrody:
  3. Nagranie i wyprodukowanie singla w studiu im. Janusza Muniaka w Krakowie z obsługą realizatora.
  4. Live sesję audio-video realizowaną przez Dworek TV połączoną z wywiadem.
  5. Koncert w Dworku Białoprądnickim w uzgodnionym terminie.
  1. Jako organizator zapewniamy pełną organizację i promocję wydarzenia, obsługę techniczną (nagłośnienie, realizację, podstawowy backline na scenie według ridera technicznego przesłanego przez zespół), garderobę dla artystów (wyposażoną w żelazko, wieszaki na ubrania, wodę, kawę, herbatę), rejestrację koncertu w formie śladów audio, która zostanie przekazana zespołowi.
  2. Organizatorzy – Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i radio JazzKultura – nie zwracają kosztów dojazdu.
  3. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 czerwca 2024 r. Zgłoszenia(wypełniona karta zgłoszeniowa)należy przesyłać na odkrywka@dworek.eu. Prosimy o przesłanie zdjęć wykonawców w możliwe wysokiej rozdzielczości, plików audio i ewentualnie wideo bądź linki do tego typu materiałów.
  4. Koncerty będą się odbywać w każdy piątek lipca i sierpnia 2024 roku o godzinie 19.00 na Scenie Plenerowej w Dworku Białoprądnickim. W zgłoszeniu należy podać dwie sugerowane daty koncertu z wyłączeniem 16 sierpnia 2024 r.
  5. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z zapoznaniem i akceptacją Regulaminu przeglądu muzycznego Odkrywka.