Przeskocz do treści
Odkrywka - Sonic Wave
Inne

Odkrywka – Sonic Wave

Młodzi ludzie, energia i melodyjne rockowe brzmienie. W cyklu Odkrywka, 24 lutego (wtorek) o 19:00, zabrzmi zespół Sonic Wave. Zapraszamy do Piwnic. Wstęp wolny.

Zespół powstał pod koniec 2012 roku, najpierw jako zespół akustyczny, który później rozwinął się i obecnie grywa także koncerty w pełni elektryczne. Grupa ma kilkanaście całkowicie autorskich utworów. Jeden z nich nagrali w studiu – piosenka nazywa się „Rainy Night” i została ona wykorzystana w niezależnym długometrażowym filmie pt „Nawiedzona Szosa”. Na jesień 2013 roku ukazał się teledysk do tej piosenki. Utwór został także kilkukrotnie puszczony podczas audycji Jerzego Skarżyńskiego w Radiu Kraków. Obecnie grupa pracuje nad kolejnymi piosenkami studyjnymi.

>

Krzysztof Fita – lider zespołu, wokalista i gitarzysta, aranżer, kompozytor i autor tekstów. Jego pasjami są muzyka i literatura. Rozpoczął też naukę gry na harmonijce. Ma dość szerokie horyzonty muzyczne, słucha prawie wszystkiego, choć najbardziej zakochany jest w rocku i jego wszelakich odmianach. Jest autorem kilkunastu muzycznych utworów, a także autorem jednej, jeszcze niewydanej książki. Ma w planach napisanie kilku kolejnych. Czyta je nałogowo, zawsze i wszędzie. Doświadczenia muzyczne zbierał także jako muzyk uliczny w Krakowie.

Dawid Rusoń jest studentem III roku resocjalizacji na Krakowskiej Akademii. Całe jego życie krąży wokół muzyki i piłki nożnej, w których stara się aktywnie brać udział. Uczestniczył w kilku projektach (m.in. współpracował przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu Revival. Podobnie jak Krzysztof gra (prócz gitary, umie też posługiwać się klarnetem) i śpiewa, ma za sobą parę występów przed większą publicznością. Przed rozpoczęciem działalności Sonic Wave kilkakrotnie występowali wspólnie. Prócz tego uczy się grać na klawiszach.

Tomek Darda jest przewodnikiem miejskim po Krakowie, absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego i studentem UJ. Jest pasjonatem muzyki, wielkim fanem The Beatles. Fanatyk Krakowa, historii i języków obcych. Gra na gitarze, basie, uczy się gry na instrumentach klawiszowych, komponuje, zdarza mu się śpiewać. Uwielbia jeździć na rowerze, stara się być aktywny w sprawach przestrzeni publicznej. Po kilku napoczętych i niedokończonych muzycznych projektach zadomowił się w Sonic Wave. Miał okazję śpiewać z Krzyśkiem na ulicach Krakowa Niepoprawny optymista, który na śniadanie, obiad i kolację słucha muzyki.

Maciej Struzik – najmłodszy członek zespołu. Dołączył do grupy w lipcu 2014. Gra na perkusji od paru lat. Zaczynał na starych poduszkach. Po roku ktoś z góry się nad nim zlitował i dostał pierwszą perkusję. Wzoruje się na światowej sławy perkusistach. Słucha wszelakich odmian rocka. Bez muzyki nie potrafi żyć, jest jego chlebem powszednim.