Przeskocz do treści
Oman, czyli z niemowlakiem przez pustynię
Inne

Oman, czyli z niemowlakiem przez pustynię

Dlaczego warto odwiedzić Oman? Dlaczego ten kraj tak bardzo różni się od innych krajów arabskich Afryki Północnej? Jak zorganizować wyjazd, by był radosną przygodą zarówno dla dziecka jak i dla rodziców? Na te pytania odpowiedzą nasi goście, podróżująca rodzinka z Krakowa: Kasia Pustelny-Szewczyk, Marek Szewczyk i Malwinka. Zapraszamy na kolejny Klub Włóczykija w czwartek, 5 lutego, o godz. 18.00.

W Muskacie wylądowali o 5 rano. Gdy tylko wyszli z hali lotniska, uderzyło nas przyjemne, ciepłe powietrze i niesamowity zapach. Bo Oman pięknie pachnie! Z pobliskiego meczetu dobiegł głos muezzina wyśpiewującego adhan. Tak rozpoczęła się ich orientalna przygoda.

Zachęcamy do zajrzenia na ich bloga: kasai.eu

Kasia Pustelny-Szewczyk – matka i żona uzależniona od podróżowania. Zawodowo spełnia się jako audiolog. Nie potrafi zasnąć spokojnie, jeśli nie ma kupionego biletu na kolejną podróż. Do historii przeszło hasło rzucone lata temu w pociągu, w drodze do Brukseli: „Marku, jedźmy gdzieś!”. Ulubiony moment podróży, to otwieranie drzwi domu po powrocie z drugiego końca świata, bo, jak sama często powtarza, jest mimo wszystko domatorką i podróżuje by się nieustająco utwierdzać w tym przekonaniu.

Marek Szewczyk – ojciec, mąż, podróżnik, kucharz i programista… a z wykształcenia fizyk i astronom. W tej właśnie kolejności, bo jest przekonany, że to nie dyplomy, uczelnie i miejsca pracy definiują człowieka. Pytania o sens życia przestał zadawać gdy w czerwcu 2012 roku pojawiła się na świecie córka Malwina, kompletna odpowiedź na wszelkie pytania egzystencjalne. Ulubiony moment podróży, to chwila gdy samolot odrywa się od ziemi, gdzieś w tyle zostają troski dnia codziennego i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Piwnice
Wstęp wolny