Przeskocz do treści
Papiernik - Roch Urbaniak
Inne

Papiernik – Roch Urbaniak

„Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści” – pierwsze w Krakowie spotkanie autorskie z artystą malarzem młodego pokolenia Rochem Urbaniakiem. Zapraszamy 27 maja (niedziela) o godzinie 16.00. Promocja książki „Papiernik” połączona będzie z plenerową wystawą ilustracji książkowych oraz warsztatami dla dzieci. Spotkanie z autorem poprowadzi dziennikarz parentingowy i bloger Adam Wieczorek.

Na początku tego roku nakładem wydawnictwa TADAM ukazała się debiutancka książka Rocha Urbaniaka „Papiernik – czyli skąd się biorą opowieści” w pełnej 64-stronicowej formie. Przeplatają się w niej baśniowe historie wraz z zachwycającymi obrazami absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Graficznym motywem przewodnim książki są papierowe ptaki jednakże na ilustracjach znajdziemy również mnóstwo elementów inspirowanych m.in. podróżami, odległymi miastami, niczym nieskrępowaną wyobraźnią i mitologią, która od lat bardzo interesuje autora. “Papiernik” zachwyca swoim bogactwem tematów, kolorów i precyzją wykonania. Od samej okładki, która zapiera dech, poprzez kolejne ilustracje, uczestniczymy w prawdziwej uczcie dla oka.

Aby móc dogłębnie zapoznać się z twórczoscią artysty, w zielonej przestrzeni Dworku, zaprezentujemy także wielkoformatową plenerową wystawę ilustracji książkowych.

Ponadto w tym dniu nasi najmłodsi odbiorcy będą mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Podczas trwających godzinę warsztatów uruchomimy naszą wyobraźnię i poznając takie pojęcie jak „inspiracja”, stworzymy ilustracje, które pomogą Papiernikowi odtworzyć jego niepowtarzalną kolekcję opowieści.

27 maja / niedziela
g.16.00 – Spotkanie / wystawa / warsztaty dla dzieci
Sala Kominkowa + plener / Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2, kraków

WSTĘP WOLNY!