Przeskocz do treści
Parasol marzeń
Inne

Parasol marzeń

Zima to najlepszy czas żeby schować się pod parasolem marzeń i wyczekiwać wiosny. Będzie do tego okazja podczas najbliższego Salonu Poetyckiego Beaty Anny Symołon SABAS. Zapraszamy Was w poniedziałek, 16 stycznia o godz. 18.00 do Piwnic Dworku. Wstęp wolny.

Gwarantujemy, że na duszy zrobi się Wam cieplej i milej, nawet jeśli za oknem temperatura dalej będzie poniżej zera. Gościem najbliższego SABAS – u będzie Tamara Mariola Tarasek. Autorka zaprezentuje tom poetycki pt. „Pod parasolem marzeń”. Wszystko to przy akompaniamencie gitary w wykonaniu Eryka Jaworskiego.

„Pod parasolem marzeń” to poetycka podróż zarówno w sensie geograficznym, jak i emocjonalnym. Swoją wymową i charakterem nawiązuje do słów Josepha Conrada „Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca”. Nie brakuje tu lirycznych pejzaży, malowanych delikatną, sprawną kreską. Autorka ma na swoim koncie” (impresje z podróży) i „Pocałunki słońca”. Jak sama twierdzi, „Pod parasolem marzeń” jest podsumowaniem jej dotychczasowej twórczości literackiej i fotograficznej, co zostało zaakcentowane ilustrowanym, pięknym wydaniem w twardej oprawie.

SALON POETYCKI BEATY ANNY SYMOŁON (SABAS) gości poetów, pisarzy, krytyków, malarzy, grafików, muzyków i wokalistów oraz aktorów. Spotkaniom towarzyszy muzyka na żywo oraz recytacje tekstów przez zaproszonych aktorów. Klimatyczne wieczory w Piwnicach Dworku to zawsze spotkania niezwykłe.