Przeskocz do treści
Paweł Albiński
Inne

Paweł Albiński

Zapraszamy do „odkurzenia” wzruszających i ponadczasowych brzmień fortepianowych. Utwory zapomnianych kompozytorów pochodzących z Serbii, Szwecji, Rosji, Brazylii i Węgier wykona Paweł Albiński. Recital odbędzie się w sobotę, 29 października o godz. 17.00 w Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

W programie koncertu utwory takich artystów jak: Heitor Villa – Lobos, Vasilije Mokranjac, Sergei Bortkiewicz, Nikolai Medtner.

„Zapomniani kompozytorzy” to projekt zainicjowany przez Pawła Albińskiego. Celem pomysłu jest przywracanie do sal koncertowych utworów muzyki klasycznej napisanych przez nieznanych lub niepopularnych kompozytorów z różnych epok.
Artysta od urodzenia mieszka w Krakowie. Jest absolwentem kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mariusza Sielskiego. Specjalizuje się w wykonywaniu i opracowywaniu mało znanych utworów fortepianowych. W 2013 roku 2013 został reprezentantem Polski na XIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki „Kontrasty” organizowanym w Lwowskiej Filharmonii Obwodowej na Ukrainie. W 2014 roku współrealizował polski projekt „Dziedzictwo Oskara Kolberga” w Ivano-Frankivskiej Filharmonii Obwodowej wykonując nieprezentowane dotąd fortepianowe dzieła Oskara Kolberga.
W Polsce jako pierwszy wykonał publicznie dzieła m.in: Wilhelma Stenhammara, Sergeia Lyapunova, Guillaume Lekeu, Sergeia Bortkiewicza, Oskara Kolberga, Edwarda MacDowella czy Luciji Garuty.

Więcej informacji: http://www.pawelalbinski.com/