Przeskocz do treści
Wystawa grafik i plakatów muzycznych Pawła Króla
Inne

Wystawa grafik i plakatów muzycznych Pawła Króla

Różnorodne techniki artystyczne, ekspresja i inspiracje muzyczne – tego możecie spodziewać się po wystawie plakatów Pawła Króla. Wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2023 o 18.00.


WYDARZENIA NA FB

„Fascynuje mnie świat muzyki. Inspirują mnie wizerunki sceniczne, ekspresja wykonawców, atmosfera koncertów, instrumentarium i kostiumy sceniczne. Korzystam z technik malarskich, rysunkowych oraz grafiki komputerowej do tworzenia prac, które mogłyby zawierać jeden lub kilka z wymienionych elementów. Chciałbym pokazać artystów w ich naturalnym środowisku, przeżywających swoje emocje w czasie wykonywania muzyki. Chciałbym by obrazy były nasączone odrobiną absurdu i pokazywały ten świat w formie lekkiej i z dystansem. Zapraszam na wystawę bardziej niż serdecznie.”
Paweł

Podczas otwarcia odbędzie się także mini koncert krakowskiego zespołu Ursyn Syn Niedźwiedzia. Plakat na to wydarzenie został specjalnie zaprojektowany przez Pawła Króla.

Paweł Król

Paweł Król – ilustrator, plakacista i malarz. Szuka inspiracji w ludziach, muzyce i życiu codziennym. Jego wystawy odbywały się nie tylko w miastach w całym kraju, ale także zza granicą, m.in. w Waszyngtonie i Londynie.

WYDARZENIA NA FB

Wystawa grafik i plakatów muzycznych Pawła Króla

Data: 15 kwietnia–15 maja 2023

czynna codziennie od 8.00 do 20.00

Wernisaż: 15 kwietnia 2023 o 18.00

Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2, Kraków

Wstęp wolny


Wydarzenie współfinansowane przez Unię Europejską w ramach projektu IntegrART vol. 6 (Europejski Korpus Solidarności).