Przeskocz do treści
Na jasnym tle rodzice bawią się z dzieckiem klockami na dywanie. Mama jest po lewej, tata po prawej, w środku siedzi dziewczynka.
Inne

Październikowa Strefa Rodzica zaprasza!

Strefa Rodzica to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby rodziców. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków – z nami nie ma czasu na nudę!

Prosimy o zwrócenie uwagi na terminy zapisów. Zgłoszenia wysłane przed wyznaczonymi datami nie będą brane pod uwagę!

PAŹDZIERNIK 2022

PONIEDZIAŁEK (3, 10, 17, 24 października)

11.30

Etno zabawy

Zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową. Współczesny świat dąży do globalizacji, dlatego tak ważne jest poznanie rodzimej tradycji. Wiek 1,5 – 3 lata

Zapisy (od 27 września): FORMULARZ

Wstęp: 1 zł

ŚRODA (5, 12, 19, 26 października)

Wesoludki
Godz. 9.00 – zajęcia dla dzieci 1-2 lata

Godz. 10.00 – zajęcia dla dzieci 2-3 lata

Spotkania to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzięki obecności rodzica/opiekuna, najmłodsi nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie.

Zapisy (od 27 września września): FORMULARZ

Wstęp: 1 zł

18 października 2022, godz. 10.00

AmMniam, czyli sensoryka dla malucha:

Dary od rolnika

Zajęcia skupione wokół produktów sezonowych dla danego okresu i wyjątkowych wydarzeń w tym czasie. W ten sposób pokazujemy jak można bawić się z dzieckiem, rozmawiamy o strukturach, temperaturach. Podczas warsztatów rodzice otrzymują od prowadzącej proste zabawy do wykorzystania w domu, które są bardzo pomocne zwłaszcza przy małych niejadkach. W trakcie spotkania porozmawiamy o tym, czy na pewno warto rozpoczynać rozszerzanie diety od awokado.

Dla dzieci 6 m-cy – 3 lat. Prowadzenie: Ewelina Pilszczek (dietetyk).

Uwaga: prosimy o zabranie ubranek na zmianę
Przy zapisach prosimy wyszczególnić ewentualne nietolerancje pokarmowe.

Zapisy (od 11 października): FORMULARZ

Wstęp: 1 zł

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Koordynator projektu:
Magdalena Ochocka
magdalena.ochocka@dworek.eu