Przeskocz do treści
Pennine Way
Inne

Pennine Way

W czwartek 22 lutego o godz. 19.00 w „Pociągu do podróży” usłyszycie o pieszejwędrówce przez najstarszy szlak długodystansowy w Anglii – Pennine Way(430 km). Paulina Kubaj opowie o pokonywaniu takich przeszkód na szlaku jak byk albo krowa, o najwyżej położonym pubie w całym UK (nie bagatela ponad 500 m n.p.m.!) i pokaże pełne fioletu wrzosowiska. Zapraszamy!

Dowiecie się także jak radzić sobie z angielskim deszczem (o ile się w ogóle da) i poznacie sposób na darmowe piwo. Wszystkie opowieści prelegentka urozmaici również anegdotami i informacjami na temat mijanych miejsc i spotykanych po drodze ludzi.

Trasa najstarszego długodystansowego szlaku turystycznego w Wielkiej Brytanii Pennine Way, prowadzi wzdłuż pasma Gór Pennińskich. Długość całej trasy wynosi ok. 430 km. Góry często porównywane są do „szkieletu Anglii” – rozciągają się z Peak District w Derbyshire na południu, poprzez Yorkshire Dales aż do Cheviot Hills na angielsko-szkockiej granicy na północy. Region jest uznawany za jeden z najbardziej malowniczych w Wielkiej Brytanii. North Pennines i Nidderdale są sklasyfikowane jako Area of Outstanding Natural Beauty (ang. „Obszar o wybitnym pięknie naturalnym”). Części Gór Pennińskich leżą też w obrębie parków narodowych: Peak District, Yorkshire Dales i Northumberland.

Miejsce: sala teatralna

Wstęp wolny

fbDołącz do nas!

POCIĄG DO PODRÓŻY
Uwielbiasz poznawać świat i odkrywać nowe miejsca? Szukasz wskazówek przydatnych w drodze? A może podróże są Twoim marzeniem, które pozostaje w strefie planów? Zapraszamy na spotkania z ludźmi takimi jak Ty! Samolotem? Autostopem? Pieszo? Nieważne! Byle przed siebie! Tak tworzą się niezwykłe wspomnienia z podróży, którymi dzielą się z nami prelegenci.
Chcecie opowiedzieć o swoich przygodach? Napiszcie! magdalena.ochocka@dworek.eu