Przeskocz do treści
Piknik Jazzowy
Inne

Piknik Jazzowy

1 lipca w niedzielę Lato w Dworku rozpoczniemy z jazzowym przytupem! Piknik Jazzowy – na góralską nutę Jazz Motion, Polka Dots, Pikofram oraz Les Deboucherus – różne muzyczne temperamenty, odmienne źródła inspiracji artystycznych ale w Dworku połączy ich jedno – góralska nuta. Zapraszamy od godz. 18.00.

Zaprezentujemy Państwu kilka projektów muzycznych, których wspólnym mianownikiem jest młodość, jazz i miłośc do tradycji. Mariaż jazzu z muzyką góralską wypływa na szersze wody!

Lista uczestników:
– Jazz motion
– Polka Dots
– Pikofram
– Les Deboucherus

Polka Dots

Jest kontynuacją projektu muzycznego autorstwa Kasi (wokal) i Oli (pianino) – dwóch miłośniczek polskiej kultury, tradycyjnego swinga, czarno-białych fotografii i gramofonów. W poszukiwaniu inspiracji duet stopniowo cofał się w czasie od lat 80., aż dotarł do międzywojennej polski. Wszystkie aranżacje obracały się wokół stylistyki jazzowej. W miarę poszerzania repertuaru i odkrywania kolejnych kompozycji pojawiła się potrzeba wzbogacenia brzmienia nowymi instrumentami. Po krótkim czasie do składu dołączyli Ved (perkusja) i Wojtek (kontrabas), którzy wnieśli do zespołu nową energię. Kwartet na dobre zadomowił się w polskiej piosence pierwszej polowy XX. wieku. Obok swinga pojawiły się inne rytmy: tanga, walce, beguiny, foxtroty. Zespół nie stroni od powszechnie znanych szlagierów, przede wszystkim jednak stara się przywrócić do życia te bardziej zapomniane dziś skarby polskiej piosenki – ich piękne melodie i nieoczywiste teksty, a wszystko to w odświeżonych aranżacjach. Nazwa zespołu nawiązuje do popularnego dawniej, a dziś często powracającego motywu kropek, który stał się nieodłączną częścią wizerunku grupy.

Skład zespołu:

Katarzyna Kostrzewska – wokal

Aleksandra Bąk – pianino

Andrii Vedomyr Volynko – perkusja

Wojciech Chlanda – kontrabas

Jazz Motion

Jednym z wiodących pomysłów zespołu jazzowego Jazz Motion była „renowacja”, początkowo starych standardów Jazzowych i odtwarzanie ich w nowych aranżach. Z czasem i nabywanym doświadczeniem, pomysł otworzył się na resztę podgatunków muzyki improwizowanej. Gdyby przyszło określić co grają, byłby to po prostu Jazz, choć określenie tego w ten sposób może być mało precyzyjne. Każdy może zinterpretować to po swojemu. Zapraszamy do degustacji, świeżej porcji Jazzu.

Skład zespołu:
Kuba Gerlach – puzon
Józef Bagiński – puzon
Michał Koza – piano
Kacper Baca – kontrabas
Andrii ‚Vedomyr’ Volynko – perkusja

Pikofram

Przeszukując swój warsztat, słuchając echa odbijającej się w głębi duszy muzyki dnia codziennego, studiując style powszechne, jak i awangardowe, czterech muzyków postanowiło zawiązać projekt Pikofram. W twórczości zespołu można zidentyfikować wpływy muzyki góralskiej oraz bałkańskiej, a także poczuć influencję muzyki elektronicznej.

Skład zespołu:

Karol Masternak — gitara basowa
Dominik Pietraszek — skrzypce
Szymon Kozikowski — gitara
Mikołaj Franczak — perkusja

Les Deboucheurs

Zespół Les Déboucheurs pragnie zaskakiwać słuchaczy fascynującą podróżą muzyczną po różnorodnym repertuarze współczesnego jazzu. „Powiązać niepowiązane, spotkać niespotykane” myśl ta nie pozbawiona dozy humoru, była pomysłowym płomykiem, który później rozpalił ideę powstania zespołu Les Deboucheurs. Góralski temperament, Francuska elegancja i klasyczna dokładność? Można by stwierdzić Planety tak odległe, a między nimi próżnia. Ich muzyka opowiada historię połączenia elegancji francuskich walców z porywczością tang Astora Piazzolli, ekspresyjną fantazją współczesnego cygańskiego stylu „gypsy” oraz delikatnością ballad znanych standardów jazzowych.

Skład zespołu:

Jakub Hubicki – akordeon

Szymon Kozikowski – gitara

Kacper Baca – kontrabasu

Dominik Pietraszek – skrzypce

fbDołącz do nas na facebooku!

http://cyranbox.pl