Przeskocz do treści
Piksele
Inne

Piksele

Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy prac wykonanych w technice cyfrowej pt.”Piksele”, autorstwa Roberta Małoszowskiego. Otwarcie odbędzie się w piątek (21 listopada) o godzinie 18:00 w Galerii „Zajazd” w Zajeździe Kościuszkowskim. Wstęp wolny.

Wystawa Piksele” prezentuje wybrane prace realizowane w technice cyfrowej z dorobku artystycznego Roberta Małoszowskiego, wykonane w latach 2003 – 2013. „Rysunki”, „Twarze i maski”, „Czaszki”, „Ikony”, „Dolne miasto” i „Game over”, stanowią odrębne w treściach cykle tematyczne nawiązujące w swej stylistyce do tradycyjnej estetyki obrazowania i klasycznych technik graficznych. Przede wszystkim jednak są eksperymentem w zakresie poszukiwania indywidualnych form wyrazu za pośrednictwem cyfrowych technik obrazowania. W wymiarze edukacyjnym i poznawczym prezentowane prace stanowią dokument różnorodnych możliwości zastosowania oprogramowania graficznego, generowania efektów wizualnych i wartości estetycznych.

Robert Małoszowski – artysta plastyk. Pedagog. Doktorat na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W twórczości artystycznej zajmuje się grafiką, grafiką komputerową, malarstwem i fotografią. Autor kilkudziesięciu wystaw krajowych i zagranicznych. Głównym przedmiotem zainteresowań naukowo-badawczych jest oddziaływanie mediów elektronicznych na proces twórczości plastycznej dziecka. Bada estetyczne i dydaktyczne konsekwencje zastosowania komputera jako narzędzia w edukacji plastycznej. Efektem prac jest projekt edukacyjny „Elektroniczny artysta” realizowany w krakowskich przedszkolach od 2003 roku.

Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych. Współautor koncepcji edukacyjnej „Edukacja przez sztukę”. Współautor podręcznika do plastyki dla klas 4-6 „Na ścieżkach wyobraźni”, a także koncepcji edukacyjnej w zakresie edukacji plastycznej dzieci 5-letnich cyklu „Przygoda z uśmiechem”. Współautor przewodników metodycznych dla nauczycieli plastyki. Obecnie adiunkt w Instytucie Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.