Przeskocz do treści
Pióra Piórnic
Inne

Pióra Piórnic

Czerwcowe spotkanie z twórczością Grażyny Wojcieszko pod hasłem „Porozmawiajmy o miłości wierszem”. Zapraszamy 22 czerwca 2018 (piątek) o godz. 19.00 do Piwnic Dworku Białoprądnickiego. Prowadzenie: Marlena Pecyna. Oprawa muzyczna: Adam Prucnal – piano, skrzypce elektryczne. W programie niespodzianki świętojańskie.

Grażyna Wojcieszko (ur. 1957) – poetka i prozaiczka. Ma w swoim dorobku pięć tomów poetyckich. Współautorka antologii opowiadań: Pretekst i Mężczyzna w zielonych spodniach. Jej tomy wierszy ukazały się w wydaniu francuskim (tłum. Alain van Crugten) i angielskim (tłum. Sarah Luczaj), a wiersze były tłumaczone na czeski i szwedzki. Zapraszana na liczne międzynarodowe festiwale poezji, z których najważniejsze to: Wiosna Poetów w Luxemburgu, (Le Printemps des poètes); Paryskie Targi Poezji, (Le Marché de la poésie), Festiwal poezji w Kanadzie (Festival International de la Poésie de Trois-Rivières).

Współpracuje z Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie, gdzie współorganizuje spotkania warsztatowe pt.: Jak kura pazurem. Należy do krakowskiej nieformalnej grupy literackiej Piórnice. Jest jurorem w ogólnopolskich konkursach poetyckich.

W latach 2013 – 2015 była Prezesem Stowarzyszenia Absolwentów, Wykładowców i Słuchaczy Studium Literacko-Artystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (pierwszej w Polsce szkoły kreatywnego pisania), działającego od 1994 roku.

Z wykształcenia magister sztucznej inteligencji, absolwentka prestiżowych francuskich uniwersytetów: Orsay i Jussieu, zatrudniona jest w Komisji Europejskiej w Brukseli, gdzie zarządza projektami naukowo-badawczymi.