Przeskocz do treści
Piórnocka
Inne

Piórnocka

Zapraszamy na Wieczór Literacki „Jak kura pazurem” Nieformalnej Grupy Literackiej Piórnice, który odbędzie się w piątek (26 czerwca) o godzinie 19:00.

Podczas wieczoru zatytułowanego „Piórnocka” swoje teksty zaprezentują:
Agnieszka Frankowska, Ewa Jędrych, Justyna Machałowska, Marlena Pecyna, Melania Kapelusz, Ewa Szawul Grażyna Wojcieszko, Piotr Karbowniczek oraz zaproszeni goście.

Prowadzenie: Marlena Pecyna.

Każdy z gości otrzyma pióro z niespodzianką. Po części oficjalnej zapraszamy na poczęstunek i rozmowy w kuluarach.

Dodatkowe informacje:
Wieczory Literackie: Jak kura pazurem – cykl otwartych spotkań warsztatowych grupy literackiej Piórnice, skupiających pisarki i poetki, absolwentki Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas spotkań pisarki prezentują fragmenty napisanych ostatnio utworów. Oprawę muzyczną podczas wieczorów zapewniają: Marek „Smok” Rajss, Tadeusz Leśniak, Adam Prucnal, Yanoosh Baran. Po spotkaniu Piórnice zapraszają publiczność na poczęstunek i twórcze pogawędki.
Grupę Piórnice stanowią: Agnieszka Frankowska (twórczyni kryminałów z Warszawy), Ewa Jędrych (satyryczka i komediopisarka z Nowego Sącza), Justyna Machałowska ( poetka i pisarka z Nowego Sącza), Marlena Pecyna (pisarka z Krakowa), Melania Kapelusz (bajkopisarka z Krakowa), Ewa Szawul (pisarka i scenarzystka z Krakowa) oraz Grażyna Wojcieszko (poetka z Brukseli). Twórczynie mają w swoim dorobku wiele publikacji. W ostatnim czasie ukazała się antologia Piórnic Mężczyzna w zielonych spodniach, w której do grona autorek dołączył autor – Piotr Karbowniczek.

Piwnice Dworku Białoprądnickiego
Wstęp wolny