Przeskocz do treści
Piosenka aktorska
Inne

Piosenka aktorska

Zapraszamy na koncert Studia Wokalnego Blanki Dembosz – tym razem jako spotkanie z piosenką aktorską. Całość przedstawienia posiada atmosferę kabaretu lat 60-tych i dominuje w nim „kocie przymrużenie oka”. Będzie to aktorska interpretacja utworów, do których słowa napisali tacy wybitni „tekściarze” jak – Agnieszka Osiecka, Magdalena Czapińska czy Andrzej Mogielnicki.

Blanka Dembosz – znajdowała się pod stałą opieką wokalną Roberta Nakonecznego.Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich m.in pod kierunkiem prof. Charlotte Lehmann. Jest laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti 2009 (Vrable, Słowacja).

Posiada w repertuarze muzykę różnych epok, od baroku po utwory współczesne. Dokonuje prawykonań utworów polskich kompozytorów oraz polskich prawykonań dzieł kompozytorów zagranicznych. Brała udział w Festiwalu Poznańska Wiosna (polskie prawykonanie utworu Dykyrion Juliety Szewach) w Festiwalu Muzyki Improwizowanej FRIV w Poznaniu oraz w festiwalu Soundscreen w Bydgoszczy. Występowała m.in. z Orkiestrą Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej i zespołem muzyki improwizowanej KakofoNIKT.

13 maja 2018 r. godzina 18.00

Sala Teatralna, Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Wstęp wolny