Przeskocz do treści
Inne

Piotr Domagała Trio

Dla fanów muzyki jazzowej szykuje się niezła gratka. W ramach cyklu „Współbrzmienia” zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu PIOTR DOMAGAŁA TRIO. Jego lider od ponad dekady tworzy oryginalne i wyjątkowe projekty muzyczne łącząc jazzową wirtuozerię gitarową z inspiracjami folklorem słowiańskim oraz muzyką współczesną. W Dworku Białoprądnickim wystąpi z muzykami Adamem Kawończykiem oraz Sławkiem Bernym. Podczas koncertu usłyszmy utwory z wspólnie nagranych płyt m.in. „Pnącza” oraz „Slavonic Tales”. Koncert odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia o godz. 19.00. Wstęp wolny!

Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, doktor sztuk muzycznych. W ramach swojej pracy artystycznej miał okazję współpracować z najwybitniejszymi muzykami polskiej sceny jazzowej. Wykładowca Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Regularnie notowany w rankingu JazzTop magazynu Jazz Forum.

Gitarzysta swobodnie korzysta z całego bogactwa instrumentarium gitarowego, gra na gitarze elektrycznej, akustycznej, 12-strunowej. Posługuje się współczesną elektroniką gitarową oraz specjalnymi strojami i preparacjami instrumentów. W swoich projektach stara się wykorzystywać oryginalne połączenia instrumentalne, współpracuje z muzykami otwartymi na wyzwania sonorystyczne i nowe przestrzenie brzmieniowe.

W działalności muzycznej łączy wysoki poziom techniczny i warsztatowy z przystępnością swojej muzyki dla publiczności. Jego twórczość przekracza bariery stylistyczne, ale zachowuje szacunek i respekt wobec tradycji i historii muzyki.

Na rynku ukazały się jego cztery autorskie płyty: In Time, Slavonic Tales, Pnącza, Chowańce.

Ostatnia, zatytułowana Chowańce, nagrana została we współpracy z Kwartetem Śląskim. Kompozycje były pisane specjalnie z myślą o tym konkretnym kwartecie smyczkowym ze względu na wyjątkowe walory wykonawcze muzyków Kwartetu Śląskiego i bogate doświadczenie w prezentowaniu muzyki współczesnej. W projekcie Chowańce, jak i w dwóch wcześniejszych, wziął udział wybitny perkusjonalista, Sławek Berny.

Gitarzysta jest autorem ponad 30 zarejestrowanych i wydanych kompozycji jazzowych oraz muzyki do kilkunastu filmów niemych. Ze swoimi autorskimi projektami koncertował na najważniejszych scenach muzycznych w Polsce oraz w wielu krajach europejskich. Regularnie jest zapraszany do prowadzenia kursów na warsztatach gitarowych. Swoje opinie o sztuce, muzyce i instrumencie publikuje w czasopismach branżowych poświęconych tematyce gitarowej.

Adam Kawończyk – jeden z czołowych trębaczy jazzowych. Zadebiutował w 1975 roku na festiwalu Jazz nad Odrą, a podczas swojej ponad dwudziestoletniej obecności na scenie współpracował z wieloma muzykami i zespołami jazzowymi. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzowych.

Sławek Berny – perkusista, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Znany muzyk sesyjny. Uczestniczył w ponad 120 nagraniach i projektach muzycznych, m.in. z grupą „Kroke”, Grzegorzem Turnauem. Współpracował z takimi artystami, jak: Nigel Kennedy, Sting, Jerry Goodman, Jarosław Śmietana.

Więcej:

http://facebook.com/piotr.domagala.jazz

http://www.piotrdomagala.eu