Przeskocz do treści
Pocałunki Słońca
Inne

Pocałunki Słońca

W poniedziałek (14 grudnia) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon. Tym razem gościem spotkania będzie poetka – Mariolę Tarasek. Prezentowany tomik wierszy pt. „Pocałunki słońca” zabierze uczestników w wyjątkową podróż. Wstęp wolny – Piwnice Dworku.

„Pocałunki słońca” to zbiór wierszy będący refleksyjnymi pocztówkami z licznych podróży autorki. Są to zarówno typowo turystyczne miejsca – Paryż, Barcelona, Rzym, Ateny, jak i mniej znane zakątki – Carewo, Kaverna, Tyulenovo. Poetka potrafi oddać specyficzny klimat i nastrój każdego z miejsc, jest wnikliwym obserwatorem i z każdego pejzażu wydobywa piękno detalu. Pod podszewką utworów kryją się tęsknoty, wspomnienia, marzenia autorki. To nie tylko rzeczywista podróż po zabytkach, lecz także refleksyjna wycieczka po własnych pragnieniach.

fb Dołącz do wydarzenia na facebooku i zaproś swoich znajomych!


Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon (SABAS) gościł już dziesiątki poetów, pisarzy i krytyków, malarzy, grafików, muzyków i wokalistów, aktorów. Integruje różne środowiska twórcze poprzez dążenie do synkretyzmu prezentowanych utworów i prac. Spotkaniom z autorami towarzyszy muzyka na żywo, recytacje tekstów przez zaproszonych aktorów bądź fotografie. Klimatyczne wieczory w piwnicach Dworku to zawsze spotkania niezwykłe.