Przeskocz do treści
Podróż do wnętrza książki, czyli warsztaty o zabarwieniu plastycznym
Inne

Podróż do wnętrza książki, czyli warsztaty o zabarwieniu plastycznym

Czy podróżowaliście kiedyś za pomocą czarodziejskiego dywanu? A może udało Wam się dotrzeć do domu na grzbiecie wilka? Powiecie pewnie, że takie możliwości są tylko w bajkach, ale czasem wystarczy tylko zamknąć oczy i uruchomić wyobraźnię, a niewyobrażalne stanie się możliwe.

Zapraszamy Was na niezwykłe podróże do wnętrza książek. Wędrując po stronicach książek dotrzemy do baśniowych krain, spotkamy ciekawych bohaterów, przeżyjemy niezwykłe przygody, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

By wyruszyć z nami potrzebna będzie duża dawka fantazji i wyobraźni, a towarzyszyć nam będą tajemnicze przedmioty, obrazki przestrzenne, zagadki, a przede wszystkim czary!

Podróż pierwsza – 30 marca /niedziela/, godz. 15.00-17.00/ WSTĘP WOLNY

Co się kryje w lampie Alladyna?

Jak już uda nam się skonstruować latający dywan, wybierzemy się w podróż dookoła książki, by dotrzeć na Bliski Wschód. Tam dzięki magicznym lampom wyczarujemy duchy, którym pomożemy w urządzaniu magicznego domu.

Podróż druga – 27 kwietnia / niedziela/, godz. 15.00-17.00/ WSTĘP WOLNY

Plusk Złotej Rybki

Nie musicie umieć pływać, by wybrać się z nami w głąb oceanu, gdzie czeka nas wielkie sprzątanie i urządzanie wodnego świata. Skonstruujemy ośmiornice, ryby i ślimaki morskie a na koniec przemienimy się w złote rybki, by móc spełniać życzenia innych.

Podróż trzecia – 25 maja /niedziela/, godz. 15.00-17.00/ WSTĘP WOLNY

Na skrzydłach bajkowego smoka

Naszą podróż odbędziemy na skrzydłach bajkowego smoka, lecz, by w nią wyruszyć musimy pomóc mu odbudować łuski, zęby, pazury i kolorowy ogon. Celem naszej podróży będzie zamek królewski, gdzie oczekiwać na nas będą król i królowa.

Podróż czwarta – 29 czerwca /niedziela/, godz. 15.00-17.00/ WSTĘP WOLNY

Dżungla pełna tajemnic

Tym razem jako środek transportu posłużą nam długie liany, które przeniosą nas do wnętrza dżungli. Gdy już zbierzmy egzotyczne kwiaty napotkamy gigantycznego pająka oraz innych mieszkańców dżungli – małpy, węże, papugi.