Przeskocz do treści
Pokaz finałowy - A la Polonaise...
Inne

Pokaz finałowy – A la Polonaise…

Na finałowy pokaz Akademii Tańca Polskiego i Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, zatytułowany „A la Polonaise…”, zapraszamy już dzisiaj (25 lipca) o godzinie 19:00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny i otwarty dla publiczności nie biorącej udziału w warsztatach.

„A la Polonaise” będzie prezentacją umiejętności zdobytych przez uczestników Akademii Tańca Polskiego oraz pokazem w wykonaniu tancerzy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”. W programie zobaczymy choreografię opracowaną przez Romanę Angel i Leszka Rembowskiego – mistrzów tańca Akademii, jednocześnie artystów współpracujących na stałe z zespołem „Cracovia Danza”. Przedstawione zostaną tańce polskie od XVII do XIX wieku tj. polonez czy mazur salonowy (ten ostatni odtworzony przez L. Rembowskiego z XIX-wiecznych opisów, m.in. Mieczysława Hłaski). Zespół „Cracovia Danza” zatańczy do muzyki B. Pękiela, M. Radziwiłła i W. Żywnego.

Szczegóły na stronie www.cracoviadanza.pl w zakładce Akademia Tańca Polskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator: Balet Dworski „Cracovia Danza” – Miejska Instytucja Kultury w Krakowie

Partnerzy: Fundacja „Ardente Sole”, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, FPMultimedia

Patroni medialni: TVP Kraków, Tygodnik „Gość Niedzielny”, „Dziennik Polski”, Portale: taniecPolskapl, Styl.pl, PolskaMuza.eu, Współpraca redakcyjna: Miesięcznik „Karnet”, RMF Classic