Przeskocz do treści
Prawo rodziców
Inne

Prawo rodziców

Tym razem w ramach Spotkania z Temidą porozmawiamy o prawnych aspektach rodzicielstwa. Gościem specjalnym będzie aktorka – Justyna Sznajder, znana m.in. z serialu „Na dobre i na złe” „Na Wspólnej” czy „Plebania”. Partnerem projektu jest Kancelaria Prawna Egilex. Zapraszamy w sobotę, 25 marca o godz. 18.30, Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

W programie spotkania:

– prawne aspekty rodzicielstwa

– Rozmowa z Justyną Sznajder – aktorką – matką

– koncert muzyki filmowej

Spotkania z Temidą to projekt składający się z dwóch elementów. Pierwszym z nich są comiesięczne, odbywające się w Dworku Białopradnickim spotkania z ekspertami dotyczące wybranych zagadnień prawnych. Mowa była m.in. o przemocy wobec kobiet, o testamentach i spadkach a także o działalności fundacji i stowarzyszeń.

Drugim elementem projektu jest darmowy Punkt Porad Prawnych działający w Dworku. Dyżurują w nim eksperci oferując mieszkańcom pomoc w zakresie prawa cywilnego, karnego i administracyjnego. Z porad mogą korzystać osoby pełnoletnie, posiadające zdolność do czynności prawnych, mieszkające na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego. Zakres porad obejmuje: prawo cywilne (prawo rodzinne, prawo pracy, prawo konsumenckie, prawo spadkowe, prawo zobowiązań), prawo karne, prawo administracyjne).