Przeskocz do treści
Prawo w pigułce
Inne

Prawo w pigułce

Powszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa szkodzi. W cyklu „Spotkania z Temidą” podpowiadamy jak uniknąć pułapek związanych z poruszaniem się w meandrach przepisów. W najbliższy piątek, 25 listopada przybliżymy zagadnienia prawne związane z testamentami i spadkami w polskim prawie. Sala Kominkowa, godz. 17.00. Wstęp wolny.

„Testamenty i spadki czyli co powinny zrobić dla wnuczka dziadki” – pod takim hasłem eksperci przekażą uczestnikom spotkania kompendium wiedzy z zakresu prawa spadkowego.

Temat poważny i trudny, ale przedstawiony będzie w lekki i humorystyczny sposób tak, by łatwo było przyswoić wiedzę. W tym celu posłużymy się bajką satyryczną „O babci i dziadku i ich wielkim spadku”.

Całość umili występ duetu smyczkowego PerDuo.
Partnerem cyklu jest Kancelaria Prawna „Egilex”.

Spotkania z Temidą to projekt składający się z dwóch elementów. Pierwszy z nich są comiesięczne spotkania z ekspertami dotyczące wybranych zagadnień prawnych. W październiku rozmawialiśmy o przemocy wobec kobiet, a gościem specjalnym wydarzenia była Ewa Kuklińska. W listopadzie przybliżymy ideę prawa spadkowego.

Drugim elementem projektu jest darmowy Punkt Porad Prawnych działający w każdy piątek, w godz. 12.00 – 16.00. Dyżurują w nim eksperci oferując mieszkańcom pomoc w zakresie prawa cywilnego, karnego i administracyjnego.Z porad mogą korzystać osoby pełnoletnie, posiadające zdolność do czynności prawnych, mieszkające na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego. Zakres porad obejmuje: prawo cywilne (prawo rodzinne, prawo pracy, prawo konsumenckie, prawo spadkowe, prawo zobowiązań), prawo karne, prawo administracyjne.