Przeskocz do treści
PREMIERA! Kaja Karaplios feat. Joachim Mencel ONLINE
Inne

PREMIERA! Kaja Karaplios feat. Joachim Mencel ONLINE

Działalność Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” wychodzi daleko poza granice Prądnika Białego. Nasze Kluby działają także w Dzielnicy V, VI i VII, i to właśnie w tej ostatniej – na Zwierzyńcu, nagraliśmy cykl koncertów w najpiękniejszych jej lokalizacjach.

W ramach cyklu „Zwierzyniec” prezentujemy koncert wokalistki Kai Karaplios, która wraz z towarzyszeniem pianisty Joachima Mencla, wykona własne kompozycje. Koncert zarejestrowany został w zielonej przestrzeni Parku Decjusza.
Kaja Karaplios – wokalistka, kompozytorka, a także wykładowca Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej, absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Występuje na scenie od 17 lat, na terenie całej Polski, ale również i zagranicą. Brała udział w projektach symfonicznych: Michael Jackson Symfonicznie, Whitney Houston Symfonicznie, Muzyczny Życiorys Franka Sinatry.

Joachim Mencel – pianista, lirnik, kompozytor, producent muzyczny, dr hab. – adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie, odznaczony m. in. Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, nazywany „romantykiem polskiej pianistyki jazzowej”. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, mieszka i pracuje w Krakowie.

Projekt sfinansowano ze środków Rady Dzielnicy VII Zwierzyniec.
Zdjęcia: Piotr Słodkowicz, Marek Smok Rajss
Nagranie dźwięku: Maciej Trifonidis