Przeskocz do treści
Inne

Profesorowie z Cmentarza Łyczakowskiego

Cmentarz Łyczakowski to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa i jedna z najstarszych istniejących do dziś w Europie. Spoczęło na nim wielu wybitnych Polaków, zasłużonych dla kultury, nauki i polityki. W środę, 2 grudnia, o godz. 18.00 zapraszamy na wykład, poświęcony tym znanym i zapomnianym postaciom.

Cmentarz Łyczakowski zlokalizowany jest we wschodniej części miasta na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego, starego drzewostanu tworzącego szereg alei. Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych nagrobków o wysokiej wartości artystycznej, przedstawiających alegoryczne postaci i wizerunki zmarłych, a także liczne kaplice, edykuły, kolumny i obeliski, w różnych stylach.

Spotkanie w Dworku obejmie wykład i dyskusję. Bogato ilustrowany materiał, który zobaczymy, jest pokłosiem badań in situ prowadzonych w Muzeum Historycznym Miasta Lwowa, Muzeum Państwowym we Lwowie, Uniwersytecie Iwana Franki oraz na Łyczakowie. Wykład będzie podróżą przez historię jednej z najsłynniejszych nekropolii europejskich.

Sala teatralna
Wstęp wolny