Przeskocz do treści
plakat drugiej edycji Festiwalu Małej Literatury przedstawiający niedźwiedzia polarnego czytającego książkę
Projekt

Festiwal Małej Literatury | Edycja Druga

Przed nami fantastyczna literacka przygoda!

FML to wydarzenie dedykowane najmłodszym czytelnikom, ich rodzicom oraz nauczycielom. W programie drugiej edycji znajdziemy spotkania ze znanymi i lubianymi oraz debiutującymi i wartymi poznania autorami i ilustratorami. Wśród gości znajdą się m.in. Barbara Gawryluk, Joanna Rusinek, Marta Szloser, Łucja Malec-Kornajew – czyli detektywka Fishka, Małgorzata Roman-Zakrzewska. Poznamy przygody dzielnych urwisów, odkryjemy tajemnice sztuki, a nawet spróbujemy przepisów z nowej książki kulinarnej dla dzieci. Nie zabraknie też propozycji dla rodziców z najmniejszymi pociechami, podpowiadających jakie książki wybierać i jak budować zainteresowanie literaturą. Ponadto zaplanowano rozmowy o biblioterapii, warsztaty szkolne oraz webinary dla nauczycieli. Szczegółowy program znajduje się na stronie organizatora.

Illuminating Illustrations

Wydarzeniu towarzyszy także przepiękna wystawa ilustracji książkowej „Illuminating Illustrations”, prezentująca prace artystów z Estonii. Różne techniki, odmienne style, jeden baśniowy świat, który odkrywać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Estonia jest krajem, który może poszczycić się bardzo dużą liczbą artystów z niezwykle oryginalnym stylem. FML to doskonała okazja do ich poznania.

Literatura wrażliwa

Festiwal Małej Literatury promuje także nowy wymiar czytelniczej wrażliwości. Specjalne miejsce w programie zajmuje „Literatura wrażliwa” i czytelnicy ze szczególnymi potrzebami oraz ich rodzice. A wszystko w oparciu o publikacje Wydawnictwa Wrażlive, które publikuje fabularyzowane książki, potrafiące oswajać lęki, poruszać problematykę inności oraz tłumaczyć rzeczywistość w sposób przystępny dla maluchów.

Festiwal Małej Literatury to przestrzeń dla wszystkich, którzy kochają literaturę dziecięcą!

Kiedy? 3 – 9 października 2022

Gdzie? Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”