Przeskocz do treści
Grafika promująca Festiwal Małej Literatury - niebo z latającymi balonami w różnych kolorach, obok napis 3 Festiwal Małej Literatury
Projekt

Festiwal Małej Literatury | Edycja Trzecia

Przed nami fantastyczna literacka przygoda! A wszystko za sprawą trzeciej edycji Festiwalu Małej Literatury, na który zapraszamy od 7 do 15 października do Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie. Na dzieci czeka program pełen literackich wrażeń: spotkania z autorami i ilustratorami, warsztaty, koncert, wystawa, spacer literacki i inne niespodzianki – wręcz odlotowe.

Kogo spotkamy na festiwalu?

Festiwal Małej Literatury, który odbędzie się od 7 do 15 października, to wydarzenie dedykowane najmłodszym czytelnikom, ich rodzicom oraz nauczycielom. W programie znalazły się spotkania ze znanymi i lubianymi autorami i ilustratorami.

Balony w festiwalowej grafice nie są przypadkowe, bowiem podczas Festiwalu nie raz wzbijemy się w powietrzne przestworza. Nie zabraknie opowieści o historii lotnictwa, przygodach polskich lotników i lotniczek. A o dosłownie odlotowy klimat Festiwalu zadba Aeroklub Krakowski, dzięki któremu maluchy z bliska będą mogły zobaczyć… szybowiec!

Na Festiwalu przekonamy się, że marzenia są w zasięgu ręki i że wyobraźnia jest początkiem wielkich wyczynów i odkryć, ale i oczywiście bajek! Przeniesiemy się w świat „zmyślonych” historii. To nie wszystko! Festiwalowi towarzyszyć będzie także wystawa ilustracji Macieja Szymanowicza.

Nie zabraknie także mało znanych i bardzo nieoczywistych baśni ze wszystkich stron świata w które zabierze dzieci Mateusz „Gadający” Świstak.

Literatura wrażliwa

FML promuje też nowy wymiar czytelniczej wrażliwości i wykorzystanie biblioterapii w pracy z dziećmi. Opiekę nad blokiem spotkań Literatura wrażliwa objęło Wydawnictwo Wrażlive. Podczas Festiwalu odbędzie się panel dyskusyjny z neurologopedką i dziennikarką Moniką Szubrycht, a także premiera książki „Wrażliwiec”, czyli wrażliwego picturebooka o depresji, autorstwa Anny Machacz i Kamili Golec. Nie zabraknie także webinarów, skierowanych do nauczycieli.

Nie tylko spotkania

Festiwal to też warsztaty dla najmłodszych (m.in. nawiązujące do twórczości Fridy Kahlo), koncert Krakowskiego Chóru Dziecięcego czy rodzinny spacer śladem literackich tajemnic Prądnika Białego. A jeśli dobrze będziecie rozglądać się w miejskiej przestrzeni, to znajdziecie specjalne festiwalowe przesyłki z książkami, czekające na czytelników w ramach akcji bookcrossingu.