Przeskocz do treści
Na tle chmur widzimy logotyp Kolosów, nazwę wydarzenia 7. krakowskie spotkania podróżników oraz osobę z plecakiem podskakującą.
Projekt

Krakowskie Spotkania Podróżników

Krakowskie Spotkania Podróżników to wydarzenie o randze festiwalu. Jego celem jest propagowanie niekomercyjnej działalności eksploracyjnej oraz przybliżenie szerokiej publiczności polskich dokonań w poznawaniu, zdobywaniu i odkrywaniu świata.

Począwszy od pierwszej imprezy festiwalowej w 2007 r. zorganizowano siedem edycji Krakowskich Spotkań Podróżników, dwa Letnie Spotkania z Podróżnikami oraz Zaduszkowe Spotkania (odtworzenie opowieści tych, co nie wrócili ze szlaku). Za nami już ponad 60 indywidualnych spotkań z alpinistami, grotołazami, podróżnikami i żeglarzami – przeważnie laureatami gdyńskich Kolosów – nagrody przyznawanej corocznie za wybitne dokonania podróżnicze, której organizatorem jest agencja MART z Krakowa.

Lista wszystkich edycji dostępna jest tutaj.

Głównymi bohaterami Krakowskich Spotkań Podróżników są prawdziwi pasjonaci i poszukiwacze przygód: zarówno postaci już uznane i cenione w podróżniczym środowisku, jak i ich młodzi, zdolni następcy, globtroterzy również mający w swoim dorobku ambitne dokonania, nierzadko światowej rangi.

Kolosowe Spotkania

Ponadto w Dworku od maja 2013 roku organizowane są cykliczne spotkania z podróżnikami, odbywające się zazwyczaj raz w miesiącu w sobotnie popołudnia.

Wstęp na spotkania jest wolny, a prelekcje – zawsze połączone z pokazami zdjęć i filmów oraz dyskusją – odbywają się w Sali Teatralnej Dworku.

Organizatorzy Spotkań:
kolosy.pl (MART)Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

Oficjalna strona Kolosowych Spotkań w Dworku na Facebooku