Przeskocz do treści
Przyjaciele
Inne

Przyjaciele

Malarstwo, rzeźba, grafika i object arts artystów z całej Polski. Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza w sobotę (17 maja, godz. 18.00) na wernisaż wystawy „Przyjaciele”. Inicjatorem wydarzenia jest Grzegorz Kępiński, uznany twórca sztuki assemblages, na stałe mieszkający w Nowym Jorku.

Grzegorz Kępiński urodził się w Częstochowie, tu kończył liceum plastyczne. Następnie studiował na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1992 r. wyjechał na stałe do USA. Zajmuje się plakatem, projektowaniem graficznym, architekturą wnętrz, wzornictwem przemysłowym oraz malarstwem.

Wystawa zbiorowa „Przyjaciele”, którą można oglądać w Dworku do końca maja, nie łączy prezentowanych prac żadnym wspólnym przesłaniem, czy znaczeniem. Jest tak różnorodna jak różnorodne jest środowisko artystyczne. Ekspozycja jest spotkaniem grupy artystów, których łączy przyjaźń z Grzegorzem Kępińskim. To on jest tutaj elementem spajającym. Poprzez tego rodzaju konfrontację tworzy się interesujące pole do dialogu i porównań różnych form twórczych, ich relacji i oddziaływań we wspólnej przestrzeni wystawienniczej.

Wernisaż wzbogaci występ Jagi Wrońskiej, gwiazdy krakowskiego kabaretu Loch Camelot, często nazywanej „polską Edith Piaff”. Zaprezentuje ona teksty i wiersze Grzegorza Kępińskiego do muzyki Marka Jaworskiego.

„Przyjaciele”: T. Bystrzak, L. Cepak, M. Dobrowolska, M. Jaworski, J. Jędo, J. Łydzba, K. Madej, M. Mikuszewski, G. Kępiński, E. Wasilewska, M. Wasilewski, H. Wójtowicz, J. Wrońska, M. Zielińska, J. Zjawiona, A. Żmudzińska, Z. Żmudzińka, Z. Żmudziński

Sala Złota
Wstęp wolny