Przeskocz do treści
Przyjaźni seniorom
Inne

Przyjaźni seniorom

Dworek to miejsce przyjazne seniorom – potwierdza to certyfikat przyznany przez Gminę Miejską Kraków oraz Województwo Małopolskie. Jury doceniło naszą ofertę programową oraz dostosowanie otoczenia Dworku do potrzeb osób starszych.
Certyfikat „Miejsce przyjazne seniorom” otrzymują lokalne instytucje i firmy, które w swojej działalności uwzględniają potrzeby osób starszych. Są wśród nich np. kawiarnie, sklepy, obiekty kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne, użyteczności publicznej i inne. Akcja wyróżnia i promuje takie miejsca i ma zachęcać innych do podobnych działań. Chodzi o to, by w Krakowie powstawało jak najwięcej miejsc, gdzie osoby starsze czują się po prostu dobrze, są godnie traktowane i obsługiwane.
Przypomnijmy, że Dworek posiada ofertę programową dedykowaną wyłącznie seniorom, jak też propozycje adresowane do wszystkich, ale mogące zainteresować osoby starsze.
Wśród zajęć przeznaczonych wyłącznie dla seniorów są m.in. zajęcia ruchowe.
Z myślą o seniorach raz w roku organizowane jest Pożegnanie Lata połączone z Dniem Seniora – plenerowa impreza muzyczna połączona z piknikiem i poczęstunkiem.
Wśród licznych propozycji mogących szczególnie zainteresować seniorów są m.in. : zajęcia ruchowe oraz wykłady dotyczące zdrowia i odżywiania, Muzyczne Czwartki (koncerty), Muzyka Świata (koncerty), Spotkania z Operą (koncerty), Niedzielna Altana (plenerowe koncerty), Salon Poetycki Beaty Anny Symołon – SABAS (spotkania z literatami), spotkania z psychologiem, punkt bezpłatnych porad prawnych, pracownia plastyczna dla dorosłych, Pociąg do podróży (slajdowiska podróżnicze), Kolosowe spotkania w Dworku (spotkania ze znanymi podróżnikami), kurs konstrukcji i szycia ubioru, Zdrowie holistyczne (spotkania z ekspertami w dziedzinie zdrowia), wystawy malarstwa, grafiki, fotografii.