Przeskocz do treści
Ptasie domy
Inne

Ptasie domy

Dlaczego remiz buduje kilka gniazd? Czy szpaki potrafią zrobić dziuplę?
Jak odróżnić sikorkę modraszkę od bogatki? Czy kruki żyją w miastach? Na te i wiele innych pytań dotyczących ptasich tajemnic odpowie najmłodszym zespół Szkiełka i Oka.
Zajęcia odbędą się w sobotę, 17 grudnia w Zajeździe Kościuszkowskim.
Na zajęciach porozmawiamy o ciekawych sposobach budowy gniazd, niezwykłym życiu jerzyka i innych wybranych gatunków ptaków w mieście, zaprezentujemy ptasie budki lęgowe oraz nauczymy jak prawidłowo je wieszać.
Miejsce:
Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3

Termin:

17 grudnia 2016 (sobota)
godz. 14:00
Rezerwacja miejsc:
tel. 733 377 533, 609 477 317
e – mail: rezerwacja@szkielkoioko.edu.pl
Cena: 25zł/os.*
Szkiełko i „Oko” to cieszące się olbrzymim zainteresowaniem warsztaty edukacyjne z przyrody, botaniki dla dzieci w wieku 6-12 lat. Rozbudzają pasję poznawania otaczającego świata i ciekawość przyrodniczą.
Prowadzi je zespół ludzi z pasją, którą dzielą się z najmłodszymi. W atrakcyjny sposób przekazują wiedzę o tym, co ich samych fascynuje od najmłodszych lat. Zawsze szukają ciekawych tematów, które rozbudzają w dzieciach zainteresowanie otaczającym je światem. Nadrzędna zasada „Szkiełka i Oka” brzmi: każde zagadnienie, nawet to, które wydaje się mało interesujące można przedstawić w taki sposób, żeby w dziecku obudził się odkrywca. W ten właśnie sposób poszerzają dziecięce horyzonty, wykraczają poza utartą szkolną ścieżkę. Pokazują w jaki sposób zrozumieć przyrodę, która nas otacza i rozbudzają ciekawość świata.
[*Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, sugerowana grupa wiekowa to 6-12 lat. Rodzice, którzy chcą zostać na sali w trakcie zajęć, również ponoszą opłatę za zajęcia.]