Przeskocz do treści
Recital fortepianowy
Inne

Recital fortepianowy

Czwartek to dobry dzień na muzyczną odskocznię od prozy życia. W ramach cyklu pn. „Muzyczne czwartki” zapraszamy na recital fortepianowy Dominiki Szlezynger. W programie utwory W.A. Mozarta, F. Chopina, I. J. Paderewskkiego. Wydarzenie odbędzie się 13 października o godz. 18.00 w Sali Kominkowej.
DOMINIKA SZLEZYNGER jest absolwentką studiów pianistycznych na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie prof. Teresy Maleckiej oraz podyplomowych studiów pianistycznych pod kierunkiem Elisabeth Athanassovej, w Haute Ecole de Musique w Genewie. Dotychczas pracowała pod kierunkiem prof. Franco Scala, Eugène Moguilevskiego, Paula Guldy.
Najważniejsze osiągnięcia to : III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gaillard we Francji w 1998 roku, Główna nagroda na Konkursie Muzyki Współczesnej w Warszawie w 1999 roku, jest również finalistką Międzynarodowego Konkursu w Tournay w Belgii w 2004, III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gussago-Brescia we Włoszech w 2010 r, oraz I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Rassegna Mendelssohn w Alassio, oraz laureatką wyróżnień oraz nagród na kilku ogólnopolskich przesłuchaniach.
Więcej o pianistce na stronie: http://www.dominikaszlezynger.com/
Program:
D. Scarlatti- Sonata E-dur K. 531
D. Scarlatti- Sonata F-dur K.518
D. Scarlatti- Sonata E-dur K. 161
D. Scarlatti- Sonata a-moll K 149
D. Scarlatti- Sonata C- dur K 159
PRZERWA
F. Chopin- Grande Valse Brillante Es- dur op.18
F. Chopin- Nokturn Fis- dur op.15 no.2
F. Chopin- Etiuda E- dur op.10 no.3
I.J. Paderewski- Legenda As- dur
I.J. Paderewski- Krakowiak fantastyczny
Sala Kominkowa
Wstęp: 10 zł
Bilety do nabycia w kasie dworku lub przed koncertem.
Muzyczne Czwartki to jeden z najstarszych cykli w historii Dworku. Koncerty kameralne wykonują profesjonalni artyści z Krakowa, Polski i zagranicy (w cyklu zagrali m. in. Kroke, Obligato, Jascha Lieberman Trio, Ewa Warta-Śmietana, Marta Abako, Hiroshi Kurotaki, Chór Quattro Voci) oraz uczniowie szkół muzycznych. Koncerty odbywają się raz w miesiącu o godzinie 18:00.