Przeskocz do treści
Riffertone
Inne

Riffertone

W piątek 3 sierpnia o godzinie 20.00 na plenerowej scenie Dworku wystąpi rodzinny duet Riffertone, wywodzący się ze Śląska Cieszyńskiego. Zespół zaprezentuje melodyjne kompozycje powstałe pod producencką opieką Kuby Badacha.

Riffertone zrodził się spontanicznie z inicjatywy Alberta Kokoszewskiego (gitara akustyczna) oraz Jarosława Krużołek (wokal). Zespół od początku skupił się na autorskim materiale, dając kilka małych, kameralnych koncertów na terenie Śląska. W międzyczasie, domowym sposobem muzycy nagrywali swoje kompozycje, które później zamieszczali na portalu YouTube.

Nie był to ostatni upload w ich wykonaniu. W 2011 roku formacja zgłosiła swoje utwory do przeglądu zespołów muzycznych Zrób Głośniej! organizowanego przez T-mobile i zakwalifikowała się do finału. Jako laureaci konkursu trafili do Muzycznej Owczarni, w której szlifowali talenty.

W 2014 roku zespół brał udział w 7 edycji Must be the Music – dotarł do półfinału. We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się debiutancki album zespołu Riffertone – Someday, somewhere zawierający 13 autorskich kompozycji. Producentem płyty był Kuba Badach.

Pasja, emocje, intymność. Akustyczny duet czarujący publiczność i kojący w brzmieniu. Jarek i Albert, głos i gitara, słowa i muzyka. Koncerty pozwalają im się uzewnętrznić i wprowadzić publiczność w ich własny świat, świat pełen spokoju i piękna.

Skład:

Jarek Krużołek – wokal

Albert Kokoszewski – gitara elektryczna

Artur Michalski – instrumenty klawiszowe

Wojtek Famielec – gitara basowa

Dawid Niziurski – perkusja